Цветана Пиронкова продължава да пише приказката си на US Open

...

Приказката на Цветана Пиронкова в САЩ продължава

Цветана Пиронкова продължава да написа приказката си на US Open и изравни върховото си достижение в шампионата от сезон 2012, достигайки още веднъж осминафиналите. Най-популярната българска тенисистка разруши 18-ата сложена Дона Векич с 6:4, 6:1 в третия кръг и продължава със самочувствие напред на шампионата от Големия шлем в Ню Йорк без изгубен сет. Това бе четвърта победа за българката над хърватката от четири срещи сред тях досега.

Пловдивчанката реализира една от най-паметните победи в кариерата си в предходния кръг, елиминирайки една от фаворитките и двукратна шампионка от “Големия шлем” Гарбине Мугуруса със 7:5, 6:3. Преди това на старта Цвети съкруши рускинята Людмила Самсонова с 6:2, 6:3 в първия си формален мач от “Уимбълдън” 2017 насам след три години майчинство.

Пиронкова приключи мача против хърватката с 2 аса, 5 брейка и нито една двойна неточност. Векич записа в актива си 8 аса и 1 брейк, само че позволи и 6 двойни неточности.

В първия сет Пиронкова направи два пробива и единствено един път загуби своето подаване, с цел да завоюва частта с 6:4 и да поведе в срещата. Двете печелеха подаванията си до 3:3, а в седмия гейм Цвети проби за 4:3, само че хърватката незабавно отвърна и взе подаването на българката. Все отново пловдивчанката още веднъж записа пробив и го затвърди за 6:4.

Българката тотално доминираше във втория сет и не остави никакви шансове на своята съперничка. Пиронкова записа още три пробива на сметката си и след 6:1 в тази част се класира за осминафиналите на конкуренцията.

След четвъртата си поредна победа от четири конфликта против хърватката Цвети изравни достижението си от сезон 2012. Преди 8 години тя победи поредно Камила Джорджи, Аюми Морита и Силвия Солер-Еспиноса, след което на осминафиналите отстъпи пред Ана Иванович.
Източник: fakti.bg