Спаси София: Дебърската градина в Красно село най-накрая ще бъде обновена и преобразена в квартален парк
Цвета Николаева, кмет на регион Красно село, Борис Бонев - ръководител на Спаси София, и Стефан Спасов, общински консултант от партията, дадоха през днешния ден старт на ремонта на Дебърската градина в столицата. Този план бе едно от предизборните обещания на Николаева и е част от напъните на Спаси София за уравновесено систематизиране на вложенията в карталите.
Предвижда се изцяло възобновяване и промяна на градината в актуален квартален парк. Проектът планува построяването на напълно нова алейна мрежа, интегрираща Арменската черква в средата и нова детска площадка, съобразена със актуалните условия за сигурност. Ще бъде обособена и зона за фитнес навън, която ще даде опция за деен метод на живот на жителите от всички възрасти, а с цел да се укрепи новото озеленяване, заложено в плана и да се подсигурява оцеляването на съществуващото, е планувано да бъде положена нова хумусна почва.
„ Обновяването на кварталите за нас не е „ кърпене “ на съществуващото състояние, а повсеместен, добре плануван развой за основаване на модерна градска среда. Дебърската градина ще се трансформира в място за отдих, спорт и срещи на локалната общественост “, съобщи Цвета Николаева и добави „ Това е още едно пространство, което районната администрация обновява като част от поредните старания за възстановяване на инфраструктурата в Красно село. “
Общинският консултант Стефан Спасов подчертава върху смисъла на плана за всекидневието на хората в квартала: „ Такива пространства не са просто зелени площи - те са място за живот. Когато ги обновяваме качествено и с мисъл за хората, сътворяваме среда, в която кварталът става по-спокоен, по-активен и по-свързан. “
Борис Бонев акцентира, че точно сходни планове са основни за развиването на София: „ Наскоро стартирахме полемика за възобновяване на бул. Христо Ботев, стимулирани точно от тази философия - всяко вложено в града евро да подсигурява качествена, съвременна, зелена и безвредна среда на съгражданите ни “.




