ЦСКА записа равенство в последната си контрола от подготвителния лагер

...

ЦСКА приключи контролите с равенство, "Левски" направи обрат срещу австрийци

ЦСКА записа тъждество в последната си контрола от подготвителния лагер в Испания. Червените приключиха 1:1 с китайския " Тянжин теда ", който се класира на 13-о място в последния сезон на Суперлигата.

Тимът на Стамен Бечлев откри резултата още в седмата минута минута, когато прецизен беше Фернандо Каранга. Голмайсторът на Първа лига се разписа с глава след центриране от свободен удар на новото попълнение Роланд Алберг.

" Тянжин теда " изравни в 27-та минута посредством Жонатан. Бразилският нападател означи първия гол във вратата на ЦСКА от началото на подготвителния лагер в Испания.

Китайският тим игра по-добре в оставащите минути и беше по-близо до успеха. Вратарите Витаутас Черниаускас и Слави Петров обаче се отличиха с чудесни намеси, а два пъти и гредите избавиха българския тим.

ЦСКА завърши контролите на испанска земя с една победа и три равенства. В първата си инспекция алените разгромиха тима на Фабио Капело " Жиангсу сунин " с 8:0.

След това отборът на Стамен Белчев направи равенства 1:1 с украинския вицешампион " Динамо " (Киев) и първенеца на Русия " Спартак " (Москва).

Съставът на ЦСКА

Титуляри: Витаутас Черниаускас, Жеферсон, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Александър Дюлгеров, Раул Лое, Тиаго Родригес, Роланд Алберг, Енрике Рафаел, Кирил Десподов, Фернандо Каранга

Резерви: Слави Петров, Александър Барт, Александър Георгиев, Станислав Манолев, Валентин Антов, Никола Борисов, Божидар Чуканов, Радослав Живков, Жеан Бланко

ЦСКА завърши контролите с тъждество,
© LAP.bg

" Левски " победи втородивизионния австрийски " Флоридсдорфер " с 3:1 в четвъртата си контрола от подготвителния лагер в Малта. Сините изоставаха в резултата след първото полувреме, само че през втората част направиха поврат против тима, който заема предпоследното място във второто равнище на австрийския футбол.

Тимът на Делио Роси записа втора победа по време на зимната подготовка. Във втората си контрола българският тим завоюва с 3:0 против различен австрийски тим - " Волфсбергер ", който се намира на предпоследното място в елитната Бундеслига.

В първата си инспекция " Левски " загуби с 0:3 от първенеца на Малта " Хибърниънс ", а в третата направи тъждество 2:2 против носителя на Купата и Суперкупата на Малта " Флориана ".

Днешната среща стартира доста неприятно за българския тим, който позволи гол още в третата минута. Давид Яблонски позволи груба неточност при изнасянето на топката. Тя беше подадена вляво към Бернхард Фучик, който с вътрешен фалц я насочи в близкия ъгъл на Божидар Митрев.

" Флоридсдорфер " продължи да играе по-добре и сътвори няколко положителни благоприятни условия за втори гол. Митрев обаче се отличи с положителни намеси и резервира резултата. До края на полувремето футболистите на " Левски " се показаха разочароващо и не съумяха да стигнат до действителни шансове за изравнително попадение.

Делио Роси направи три промени на почивката, което даде резултат. През втората част сините играха доста по-добре и закономерно стигнаха до поврат, като в края можеха да запишат и още по-изразителна победа.

Антонио Вутор изравни резултата в 56-ата минута. Само четири по-късно новото попълнение в офанзивата Станислав Костов направи 2:1. След още девет минути игра Яблонски означи трето попадение.

Дебют за " Левски " в този дуел направиха трима от новопривлечените играчи - Филипе Нашименто, Афонсо Фигейредо и Паулиньо. От новите попълнения само синът на Ривалдо - Ривалдиньо, не взе присъединяване в инспекцията.