ЦСКА загуби третата си контрола от подготвителния лагер в Белек,

...

Слаб ЦСКА падна от третия в Австрия

ЦСКА загуби третата си контрола от подготвителния лагер в Белек, Турция.

„ Червените “ отстъпиха с 1:3 пред третия в класирането на австрийския футболен хайлайф ЛАСК Линц, откакто преди този момент победиха с 3:2 полския Гурник Забже и изгубиха с 0:1 от японския Санфрече Хирошима.

Днес те изиграха най-слабата си инспекция досега като още преди паузата инкасираха 3 попадения, въпреки едно от тях да бе анулирано поради засада.

ЛАСК пък се поздрави с 4-та поредна победа в зимните спаринги, откакто поведе с 2 попадения за 6 минути в края на първото полувреме.

Роберт Жули (39) откри резултата, Моузес Усор (45) удвои, а след час игра резервата Томас Гойгингер (60) оформи класиката от противоречива дузпа.

Почетният гол за ЦСКА бе дело на Станислав Шопов (74) и също падна от доста дискусионно отъсден 11-метров углавен удар

През първото полувреме австрийците, за които това е последна инспекция преди подновяването на шампионата, имаха териториален превес и още в началните минути съумяха да се разпишат посредством Любичич, само че попадението бе анулирано поради засада. В 6-ата минута Густаво Бусато с опитност мазета изстрел отдалеко.

Постепенно момчетата на Саша Илич изравниха играта, а малко откакто измина половин час игра Брадли де Нойер беше покрай това да открие резултата. Левият краен защитник получи кълбото и стреля от границата на наказателното поле. Диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда.

Секунди по-късно алените също пратиха топката в мрежата на своя съперник посредством Лазар Туфегжич, само че и това попадение не бе прието поради противоречива засада.

В 39-ата минута ЛАСК Линц поведе посредством Роберт Жул, който получи положително по
Източник: tribune.bg