ЦСКА загуби с 2:3 от Рома в последния си мач

...

ЦСКА накара Рома да потрепери, Вилдсхут най-после вкара

ЦСКА загуби с 2:3 от Рома в последния си мач от груповата фаза на Лига на конференциите. Два гола за „ вълците” на „ Васил Левски” вкара Тами Ейбрахам. Нападателят се разписа в 15-ата и 53-ата минути, а едно добави Борха Майорал в 34-ата минута. За „ червените” прецизен беше изпадналия в немилосто до този миг Хамза Чатакович в 75-ата минута, а в продължението на мача Яник Вилдсхут оформи крайното 2:3. Това бе първо попадение за нидерландското крило след идването му на "Армията " през лятото.

„ Вълците” започнаха вихрено дуела и значително взеха решение всичко в мача до полувремето, а след третия гол доста понижиха оборотите.

Възпитаниците на Стойчо Младенов приключват на последно място в група С с голова разлика 2:13. Рома съумя да се възползва от грешката на Бодьо/Глимт в Украйна против Зоря и зае първата позиция с 13 точки. Норвежкият първенец остава втори с точка по-малко, до момента в който Зоря е трети със седем пункта.

Срещата стартира с по-настъпателни дейности на италианския клуб. Гостите пробваха няколко центрирания в началните минути, които не затрудниха защитата на "червените ". До 7-ата минута играчите на Жозе Моуриньо извършиха 4 корнера, само че без резултат.

В 15-ата минута Рома излезе напред в резултата. Защитата на ЦСКА не съумя да почисти топката. Борха Майорал овладя в наказателното поле и откри Рик Карсдорп отдясно. Нидерландският краен бранител пусна паралелно подаване за оставения непокрит Тами Ейбрахам и за нападателя не представляваше никаква компликация да насочи в опразнената врата от 1-2 метра.

"Червените " пробваха бързо да отговорят. В 19-ата минута Йоан Бай центрира от корнер, а Жорди Кайседо съумя да се освободи, само че нанесе слаб удар и Даниел Фузато нямаше проблеми да улови.

Постепенно римляните понижиха оборотите и даже Едоардо Бове и Джанлука Манчини си заработиха жълти картони за груби влизания. Защитата на ЦСКА още веднъж се пропука съществено в 34-ата минута. Бове проби отдясно и центрира в наказателното поле. Никой не съумя да играе с топката и кълбото попадна в Матиас Виня. Крайният защитник откри Борха Майорал, който от десетина метра с пета насочи във вратата, а Бусато не съумя да реагира по най-хубавия метод и кълбото се озова във вратата за 0:2.

В 39-ата минута Томас Лам проби през центъра и откри Георги Йомов отдясно. Крилото обаче пое топката доста нескопосано, само че въпреки всичко съумя да завоюва корнер, откакто Ибанес мазета с шпагат. Топката срещна в ръката на бразилския бранител, само че тя бе прибрана компактно до тялото и за дузпа няма по какъв начин да става дума.

В 43-ата минута резултатът можеше да стане типичен. Тибо Вион сбърка в центъра, което разреши на Майорал да овладее топката. Испанският нападател проби през центъра, съумя да отстрани бранител и се озова очи в очи с Бусато, само че направи непростителен пропуск, стреляйки над вратата.

На полувремето Стойчо Младенов смени Георги Йомов с Яник Вилдсхут. Втората част стартира с удар от далечна отдалеченост на Карло Мухар, само че хърватинът не откри очертанията на вратата. В 53-ата минута обаче "вълците " направиха преднината си класическа. Ейбрахам овладя центриране отдясно, с едно придвижване отстрани Лам и Матей и със мощен удар от дузпата матира Бусато за трети път.

Малко по-късно Лам получи пред наказателното поле на гостите, само че насочи извънредно неакуратен удар. В 59-ата минута Вилдсхут проби отляво, навлезе в наказателното поле и потърси горния отдалечен ъгъл, само че стреля над вратата. Секунди по-късно Жорди Кайседо насочи удар с глава след центриране на Вион от директен свободен удар, само че Фузато мазета в корнер. В 63-ата минута Калоян Кръстев и Хамза Чатакович се появиха на терена на мястото на Кайседо и Вион.

Минута по-късно Рома получи право да извърши директен свободен удар на границата на наказателното поле. Зад топката застана Жордан Верету, който насочи мощен удар, само че в стената.

ЦСКА съумя да върне едно попадение в 75-ата минута. Йоан Бай проби отдясно, навлезе в наказателното поле и откри резервата Чатакович. Босненският футболист овладя и от към десетина метра с удар в долния десен ъгъл вкара за 1:3.

В 85-ата минута резервата на Рома Николо Дзаниоло получи нова травма през този сезон и беше сменен от Ебрима Дарбо. Домакините стигнаха и до втори гол, само че прекомерно късно, с цел да се надяват на освен това от почетна загуба. Вилсдхут получи пред наказателното поле и с майсторски шут прати топката във вратата на Фузато.

ЦСКА - Рома 2:3

0:1 Тами Ейбрахам (15)

0:2 Борха Майорал (34)

0:3 Тами Ейбрахам (53)

1:3 Хамза Чатакович (75)

2:3 Яник Вилдсхут (90+2)

ЦСКА: Бусато, Пламен Гълъбов, Юрген Матей /к/, Томас Лам, Брадли Мазику, Тибо Вион (63 - Хамза Чатакович), Жеферсон, Карло Мухар, Георги Йомов (46 - Яник Вилдсхут), Йоан Бай, Жорди Кайседо (63 - Калоян Кръстев)

Резерви : Димитър Евтимов, Хамза Чатакович, Калоян Кръстев, Асен Дончев, Бисмарк Чарлс, Иван Турицов, Яник Вилдсхут, Георги Чорбаджийски

Треньор: Стойчо Младенов

Рома: Даниел Фузато, Ибанес, Мараш Кумбула, Джанлука Манчини /к/, Рик Карсдорп, Матиас Виня, Жордан Верету, Браян Кристанте, Едоардо Бове (57 - Гонсало Вияр), Борха Майорал (67 - Николо Заниоло (85 - Ебрима Дарбо), Тами Ейбрахам (67 - Елдор Шоморудов)

Резерви: Пиетро Боер, Давиде Мастрантонио, Гонсало Вияр, Рикардо Калафиори, Елдор Шоморудов, Николо Заниоло, Амаду Диавара, Ебрима Дарбо, Никола Залевски, Майса Ндиайе, Филипо Трипи, Жоел Першон