ЦСКА загуби с 0:1 от Вердер (Бремен) в контрола. Проверката

...

Вердер удари ЦСКА с гол в края

ЦСКА загуби с 0:1 от Вердер (Бремен) в контрола. Проверката се игра в Австрия. Единственият гол в мача вкара Йоханес Егещайн в 82-ата минута.

" Червените " дадоха свидна жертва, откакто Брадли Мазику получи травма в края на първата част. Цял мач на високо равнище за немския отбор изигра младежкия национал Илия Груев-младши.

Двубоят стартира с по-активни дейности на " бременските музиканти ". Първият удар към една от двете порти бе насочен от Юрген Матей. Нидерландецът стреля неопределено с глава в 11-ата минута. Три по-късно още веднъж той засече центриране на Кери отляво, само че още веднъж топката не откри задачата.

В 18-ата минута Вердер получи право да извърши директен свободен удар на границата на наказателното поле. Зад топката застана Кевин Мьохвалд, който потърси левия ъгъл, само че топката мина около вратата.
 ЦСКА - Вердер 0:1, гол на Йоханес Егещайн онлайн
ЦСКА - Вердер 0:1, гол на Йоханес Егещайн

Мачът е от 17:00 часа

В 38-ата минута " алените " проведоха най-хубавата си офанзива досега в мача. Яник Вилдшут откри Греъм Кери отдясно. Ирландецът преодоля противник, навлезе във вътрешността и потърси далечния ъгъл, само че стреля в навън.

В 43-ата минута ЦСКА загуби топката наоколо до своята врата. Нанкиши се озова на стрелкова позиция отляво в наказателното поле. Младокът потърси далечния ъгъл, само че топката мина около вратата.

В края на полувремето Стефанос Капино улови удар от далечна отдалеченост на Хамза Чатакович. Малко преди този момент Брадли Мазику бе фаулиран жестоко от противник и се стартира да се превива на тревата. Конгоанецът излезе от терена благодарение на лекарския екип на столичани. Той бе сменен наложително на полувремето от Митко Митков.

В 56-ата минута Вердер бе доста покрай гол. Джош Сърджант бе изведен самичък против Бусато. Американецът можеше да подаде към Нанкиши, който да се разпише на празна врата, само че реши да приключва самичък. Вратарят на ЦСКА обаче се намеси и блокира удара.
 Пореден титуляр на ЦСКА се контузи

Брадли Мазику напусна наложително контролата с Вердер

В 70-ата минута подъл удар на Макс Егещайн мина около вратата. Четири минути по-късно резервата Йоан Бай проби отляво, отстрани противник и навлезе във вътрешността. Френското крило потърси далечния ъгъл, само че ударът му срещна горната греда.

В 82-ата минута Вердер откри резултата. Йоханес Егещайн бе оставен непокрит след центриране от корнер и с глава заби топката във вратата на Божев.

Три минути по-късно Дончев откри Бай в наказателното поле. Френският футболист опита удар от въздуха, само че Цетерер избави. В 87-ата минута удар с глава на Гълъбов бе отразен от вратаря на " бременските музиканти ".