ЦСКА успя да си върне върха в родната efbet Лига

...

ЦСКА си върна върха след погром над Ботев във Враца

ЦСКА съумя да си върне върха в родната efbet Лига след безапелационна победа с 4:0 над Ботев Враца на стадион „ Христо Ботев “ в северозападния град.

„ Червените “ откриха след едвам шест минути, когато прецизен бе Марселино Кареасо. Малко по-късно Лазар Туфегджич удари греда за гостите, само че още единствено няколко минути трябваха на сърбина, с цел да вкара първия си гол в шампионата.

Десетина минути преди приключването на постоянното време Станислав Шопов вкара страховит гол за 3:0, намирайки горния ляв ъгъл на Краси Костов с удар от 23-4 метра. В първата минута на добавеното време друга запаса – Браян Морено, вкара четвърти гол за командата на Саша Илич.

С успеха ЦСКА събра 34 точки, с три повече от втория ЦСКА 1948. Шампионът Лудогорец, който се изправя по-късно против Ботев Пловдив, е с 29 пункта и два мача по-малко от отбора от Борисовата градина.

Три минути след началото Врачани проведоха добра контра, при която Переа пусна паралелен пас към Маринов, само че се оказа, че колумбиецът е бил в засада.

Едва 6 минути трябваха на " алените " да вкарат - Де Нойер и Вион комбинираха на левия фланг и французинът прати хубаво полувисоко центриране към наказателното поле, където Кареасо засече и въпреки да не нанесе най-хубавия вероятен удар, даде преднина на своите.

Десетина минути след гола Георгиев стреля с глава след хубаво центиране от фал, само че Бусато без усложнения прати кълбото в ъглов удар.Том стреля също с глава след корнера, само че над " алената " врата.

Няколко минути по-късно при една контраофанзива на гостите Туфегджич получи отляво и излъга Фераресо, след което стреля фалцово в далечния ъгъл, само че топката спря в напречната греда.

След изминаването на половин час игра Назон се измъкна от отбраната в зелено и стреля в близкия на Костов ъгъл, само че стражът мазета в корнер. Матай надскочи всички при ъгловия, само че с глава прати топката над напречната греда.

Гарсес проби мощно и пусна извеждащ пас към Назон, който още веднъж се измъкна по еднакъв метод от опеката на бранителите, след което с пета откри Туфегджич единствено на метър от голлинията. За сърбина остана най-лесното на празна врата - 0:2.

Две минти преди края на полувремето Георгиев имаше късмет да понижи изоставането на Ботев, засичайки остро центиране на Генов, само че единствено от няколко метра разстояние халфът не съумя да откри рамката на вратата.

В началото на втората част Назон на няколко пъти залъга бранители на врачани в наказателното, а същото стори и Туфегджич, само че сърбинът насочи много безплоден удар в края на акцията си. Малко по-късно Венци Христов излезе самичък против Бусато и го трансферира, само че ударът му мина настрана от рамката на вратата. В последна сметка се оказа, че нападателят е бил в състояние на засада.

Точно след влизането си от пейката Жан Пиер Да Силва залъга Турицов и стреля, само че шпагатът на бранителя смекчи удара на крилото и попадна в ръцете на Бусато.

Точно 10 минути преди приключването на постоянното време Станислав Шопов получи топката малко след дъгата и с доста хубав удар в горния ляв ъгъл на Костов направи преднината на ЦСКА класическа.

Морено също се разписа, след катоТурицов проби отляво и насочи към Чарлс, само че ганаецът удари топката нескопосано, а от това се възползва колумбиецът.

FT Ботев Враца - ЦСКА 0:4

0:1 Марселино Кареасо 6`

0:2 Лазар Туфегджич 34`

0:3 Станислав Шопов 80`

0:4 Браян Морено 90+1`

Ботев Враца:  76 Красимир Костов, 6 Антонио Георгиев, 8 Диего Фераресо, 9 Даниел Генов, 15 Мирослав Маринов, 19 Браян Переа, 20 Меси Биатумусока, 23 Браян Мендоса, 28 Клери Сербер, 37 Том Рапнуи, 88 Йохан Валбуена

Наставник: Даниел Моралес

ЦСКА:  1 Густаво Бусато, 2 Юрген Матей, 19 Иван Турицов, 6 Християн Петров, 3 Жеферсон Телес, 5 Брадли Де Нойер, 27 Маурисио Гарсес, 15 Тибо Вион, 26 Марселино Кареасо, 11 Лазар Туфегджич, 9 Дюкенс Назон