ЦСКА успя да победи с 2:0 Локомотив София в среща

...

ЦСКА победи трудно "Локомотив" София в нервен мач

ЦСКА съумя да победи с 2:0 " Локомотив " София в среща от 17-ия кръг на Първа футболна лига. Срещата на стадион " Българска войска " се отличи още с два анулирани гола, греда и две насилствени смени за " алените ".

Двата отбора се изправиха за първи път един против различен в елита на родния футбол от 2015 година

Още в четвъртата минута щабът на ЦСКА трябваше да прави насилствена промяна - Йоан Баи влезе на мястото на Федерико Варела, който получи травма в бедрото. В края на първата част пък Иван Турицов влезе на мястото на Амос Юга.

Снимка: Lap.bg

През първата част на мача най-хубавата опция за гостите изтърва Матеус Дуарте. Вион от ЦСКА пък уцели гредата.

В 44-ата минута " алените " съумяха да пратят топката във вратата откакто Жорди Кайседо изведе доста добре Йоан Баи, който не сбърка. След намесата на системата VAR обаче голът беше анулиран поради игра с ръка.

Още в първата минута на втората част обаче домакините поведоха. Йомов подаде на Кайседо, който беше прецизен за 1:0.

Двадесетина минути преди края " Локо " също означи, само че и това попадение на Октавио не бе зачетено поради засада.

Във втората минута на даденото от съдията продължение на срещата ЦСКА стигна до втори гол. Баи подаде на Йомов, който отблизо разстояние не остави шансове на вратаря Любенов.

В края на срещата се стигна и до напрежение и конфликти сред футболистите, само че обстановката не излезе отвън надзор.

" Червените " остават на 7 точки от водача в шампионата " Лудогорец ", като са и с мач по-малко. " Локо " София е на 11-та позиция.

Източник: btvnovinite.bg