ЦСКА U18 победи Марица (Пловдив) с класическото 3:0 в първи

...

ЦСКА U18 с класика над Марица в първи 1/8 финал за Купата на БФС

ЦСКА U18 победи Марица (Пловдив) с класическото 3:0 в първи мач от 1/8 финалите в шампионата за Купата на БФС, който се игра на стадион „ Българска войска “.

Точни за алените бяха Илиян Димитров (41′), Георги Димитров (48′) и Кристиан Георгиев (82′).

През първата част юношите ни старша възраст, родени през 2005 година имаха териториално предимство, като владееха повече топката и търсиха непрестанно попадние, само че преференциални положения пропуснаха Илиян Димитров и Петко Панайотов. В 41-ата минута въпреки всичко разумното се случи, когато  Илиян Димитров засече с мощен шут избита топка от границата на наказателното поле и я прати неспасяемо в десния ъгъл на вратата на гостите, разписвайки се за 1:0. По този метод двата състава се отдръпнаха на отмора с гол задатък за алените.

В самото начало на второто полувреме Браян Стефков центрира отляво и Георги Димитров се разписа с десния крайник от близка отдалеченост за 2:0. Момчетата на старши треньора Стамен Белчев продължиха да нападат и да търсят още голове и в 82-ата минута, влезлият след почивката Кристиан Георгиев направи прекрасен независим пробив по лявото крило, навлезе в наказателното поле и майсторски се разписа за 3:0. До края младите армейци можеха да създадат преднината си още по-изразителна, само че повече попадения  не паднаха и в последна сметка ЦСКА U18 записа класическа победа с 3:0 над връстниците си от Марица (Пловдив) в първи 1/8 заключителен конфликт в шампионата за Купата на БФС.

Реваншът ще се играе на 10 ноември (четвъртък) от 14:00 часа на стадион „ Марица “ в Пловдив.

Стартов състав на ЦСКА II: 1. Алекс Божев (в)(к), 2. Илиян Димитров, 8. Браян Стефков, 5. Росен Маринов, 3. Лъчезар Иванов, 6. Димитър Петров, 14. Петко Панайотов, 17. Алесандро Николов, 11. Илиан Антонов, 20. Венцислав Иванов, 19. Георги Димитров.

Резерви: 12. Кристиян Димитров (в), 7. Кристиан Георгиев, 13. Теодор Апостолов, 16. Йоан-Филип Чавов, 15. Светозар Евтов, 10. Кирил Георгиев, 22. Димитър Христов.

Старши треньор: Стамен Белчев.
Източник: novinata.bg