ЦСКА U16 разгроми с 4:0 връстниците си от Черно море

...

ЦСКА U16 разгроми Черно море и се класира на полуфинал за Купата на БФС

ЦСКА U16 разгроми с 4:0 връстниците си от Черно море (Варна) в мач реванш от 1/4 финалите в шампионата за Купата на БФС и с общ резултат 4:1 изцяло справедливо продължава напред към полуфиналите.

Двубоят се игра тази заран на клубната база в Панчарево.

Първото полувреме стартира равностойно, само че след 20-ата минута младите армейци подвигнаха оборотите и започнаха да основават чисти положения. Надмощието докара до три чисти голови положения, само че единствено неналичието на шанс резервира нулевото тъждество до почивката.

От самото начало на второто полувреме алената доминация продължи и в 48-ата минута резултатът бе открит. Първия гол в срещата бе дело на Алек Говедарски, който бе изведен самичък против вратаря от Юлиан Гилов. Малко по-късно Тарек Жензарли повиши на 2:0 с удар отвън наказателното поле, а асистенцията за гола направи Васил Каймаканов. Последва 11-метров углавен удар, отсъден за игра с ръка на състезател на Черно море, след шут на Каймаканов.  Дузпата бе осъществена от Юлиан Гилов, който направи резултата типичен. Десет минути преди края на мача Илия Димитров подаде към Васил Каймаканов, който означи за 4:0, оформяйки крайния резултат.

По този метод възпитаниците на старши треньора Ивайло Станев не оставиха никакво подозрение в класата и превъзходството си и с общ резултат 4:1 от двата дуела справедливо не престават сполучливо напред към 1/2 финалите в шампионата за Купата на БФС.

Стартов състав на ЦСКА U16: 1. Богомил Александров (в), 2. Томи Тодоров, 4. Никола Николов, 16. Георги Попов, 5. Божидар Петров, 6. Дилян Стойчев (к), 10. Алек Говедарски, 17. Тарек Жензарли, 7. Юлиан Гилов, 9. Илия Димитров, 11. Васил Каймаканов.

Старши треньор: Ивайло Станев.
Източник: novinata.bg