ЦСКА срещу Дея Спорт и Левски срещу Монтана са полуфиналните

...

Срещите ЦСКА - Дея Спорт и Левски - Монтана ще излъчат финалистите в турнира за Купата на България по волейбол

ЦСКА против Дея Спорт и Левски против Монтана са полуфиналните мачове в шампионата за Купата на България по волейбол при мъжете, които ще се изиграят през днешния ден в зала " Левски София ".

В първия дуел от програмата през вчерашния ден, Дея Спорт се наложи с 3:1 (25-21, 23-25, 25-21, 25-19) над Пирин (Разлог). Най-резултатен за бургаския отбор беше Николай Учиков с 19 точки, а 17 добави Валентин Братоев. Мариян Наков записа цели 21 точки за Пирин, които не бяха задоволителни за победа.

Във втората четвъртфинална намира се изправиха първенецът Нефтохимик 2010 и ЦСКА, а развоят на срещата бе еднакъв на първия конфликт от деня. Тя обаче ни предложи доста представление в обособените геймове. " Червените " поведоха, позволиха равнене във втората част, само че до края заслужиха триумфа с 3:1 (25-21, 23-25, 29-27, 25-23).

Най-резултатен за ЦСКА беше Страхиня Бързакович с 24 точки, а 19 добави Тодор Вълчев. За Нефтохимик най-вече отблеляза Розалин Пенчев - 21, следван от Бранимир Грозданов -15.

Носителите на Суперкупата на България и хазаин на финалите Левски София също продължи напред след резултат 3:1 (23:25, 25:22, 25:14, 25:23) против Берое 2016 (Стара Загора).

Най-резултатни бяха Светослав Гоцев и Кристиан Титрийски с по 15 точки, а 13 точки добави Владимир Гърков. Спас Байрев бе над всички с 21 за Берое 2016.

Последният полуфиналист бе избран сред Монтана и Хебър (Пазарджик). В тази намира се получи и единствената чиста победа, като актуалният притежател на трофея – Хебър, отстъпи с 0:3 (20-25, 18-25, 15-25).

Най-резултатен за Монтана бе Кристиан Валчак с 11 точки, а по 10 прибавиха Фахри Путратама и Самуил Вълчинов. За Хебър с двуцифров актив се регистрира новото попълнение Калоянн Вълчинов - 10 точки.