ЦСКА спечели убедително срещу "Видабаскет" с 84-52 в среща, изиграна

...

Видабаскет стартиза първенството със загуба от ЦСКА /снимки/

ЦСКА завоюва безапелационно против "Видабаскет " с 84-52 в среща, изиграна в столичната зала „ Румен Пейчев “. Баскетболистите на Йордан Колев завоюваха срещата след мощно второ полувреме.
Гостите от Видин имаха преимущество в началните минути и поведоха със седем точки. След това обаче ЦСКА заигра по-добре и направи цялостен поврат, като след първата част водеше с 21-19. Втората четвърт бе доста оспорвана, а на почивката преднината на „ алените “ бе четири точки. ЦСКА изцяло контролираше събитията на терена след паузата и не остави шансове на своя противник.
Най-резултатен за триумфа бе Анди Франсис с 24 точки, като той добави и 7 битки. Ивайло Тонев вкара 22 точки, а с по 10 са Александър Ангелов, Георги Кендеров (плюс 15 борби) и Ангел Димитров. За "Видабаскет " 18 точки означи Теодор Николов, а с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 битки е Мартин Горунов.
Източник: bulnews.bg