ЦСКА спечели с 3:1 гейма като гост на Монтана и

...

ЦСКА си върна на "Монтана", "Нефтохимик" започна с победа полуфиналите

ЦСКА завоюва с 3:1 гейма като посетител на " Монтана " и изравни резултата в полуфиналната серия във волейболната Суперлига (мъже).

" Червените " започнаха по-мобилизирано, демонстрираха мощна игра на обсада и завоюваха първия гейм с 25:20.

След равностойна втора част " Монтана " съумя да изравни след 25:23. Това не разконцентрира играчите на Александър Попов, които още веднъж взеха задатък след 25:21 в третия гейм.

Оспорвано мина и четвъртата част, само че в края " алените " още веднъж бяха по-концентрирани и завоюваха с 25:21.
Така резултатът в серията е еднакъв - 1:1, а третият мач е на 29 март в зала " Христо Ботев " в София.

" Нефтохимик " започва с лесна победа в другата полуфинална серия против " Пирин " Разлог. Бургазлии завоюва с 3:0, в обособените елементи на 11, 19, 19.

Най-резултатен за " Нефтохимик " бе Валентин Братоев с 21 точки, а за " Пирин " се отличи Благовест Катранджиев с 9 точки.

Вторият мач от серията ще се играе на следващия ден в зала " Младост " в Бургас.
Източник: btvnovinite.bg