ЦСКА спечели с 3:1 (33:31, 26:24, 25:18, 25:23) гостуването си

...

Монтана загуби дербито с ЦСКА в зала Младост

ЦСКА завоюва с 3:1 (33:31, 26:24, 25:18, 25:23) гостуването си на "Монтана " от 11-ия кръг на Суперлигата.
Мачът в зала „ Младост”, който се игра пред цялостни трибуни, бе извънредно оспорван, изпълнен с доста страсти, трагични моменти и невероятни спасявания. „ Армейците” бяха подкрепяни от солидна агитка като публиката и на двата тима сътвори страхотна атмосфера.
Домакините натиснаха противника с начален удар и след мощни серии от сервис на Златко Кьосев и Кирил Клетс поведоха с 6 точки при второто техническо спиране. ЦСКА отговори със същото оръжие – начален удар, и изравни при 18:18. Последва равностойна игра, като и двата тима имаха по няколко благоприятни условия да вземат гейма. Това стори ЦСКА при едно много дълго разиграване, приключило с обсада на „ червените” за 33:31.
Гостите започнаха по-добре втория гейм и поведоха с 8:4. Отново мощният начален удар на Клетс даде преимущество за домакините при второто наложително спиране. В края "Монтана " водеше с 20:17, само че още веднъж не съумя да задържи преднината си. Вторият гейм приключи като първия – с обсада на ЦСКА за 26:24.
Третата част бе за домакините. Те започнаха доста добре като мощни сервиси на Аспарух Аспарухов доведоха до 13:6 за "Монтана ". Играчите на Даниел Пеев този път не позволиха равнене и понижиха резултата. От другата страна на мрежета Ивайло Стефанов бе сменен от Пламен Шекеджиев, а в края на гейма Венцислав Георгиев отстъпи мястото си на Иван Крачев.
Георгиев се завърна на полето за четвъртата част, в която драмата на полето продължи с цялостна мощ.
Източник: bulnews.bg