ЦСКА-София завърши 0:0 с Шахтьор (Донецк) в най-престижната си контрола

...

ЦСКА-София завърши наравно с шампиона на Украйна

" ЦСКА-София " приключи 0:0 с " Шахтьор " (Донецк) в най-престижната си контрола досега в лятната подготовка. Това бе и първи сериозен тест за новия треньор на българския вицешампион Нестор Ел Маестро.
" ЦСКА-София " игра равностойно против първенеца на Украйна в мача, който се игра в Австрия. До почивката имаше единствено една по-сериозна заплаха, само че бразилецът Дентиньо би с глава над вратата на българския отбор.
Втората част стартира с две положения, основани от играчите н " Шахтьор ", само че пропуски направиха други двама бразилци - Додо и някогашният състезател на ЦСКА Жуниор Мораеш. След ново мъртвило " Шахтьор " потърси успеха в края на мача, само че на три пъти вратарят Георги Китанов се намеси и избави отбора си. Единствената по-съществена опция за гол за " ЦСКА-София " пък бе пропусната от младия Тонислав Йорданов, който в 85-ата мин. шутира отблизо разстояние над вратата.
Ел Маестро бе дал отмора в този мач на много футболисти, които или лекуват контузии, или още не са изцяло подготвени за игра - Витаутас Черниаускас, Данте Стипица, Енрике Рафаел, Стойчо Атанасов, Жанио Бикел, Жоржиньо, Пламен Гълъбов и Жеферсон Телес. Не игра и звездата на " ЦСКА-София " Фернандо Каранга, за който се очакваше, че ще се появи точно против " Шахтьор ".
Следващата и последна инспекция за отбора в Австрия е в понеделник против вицешампиона на Дания " Брьондби ".
Източник: segabg.com