ЦСКА-София загуби от австрийския шампион Залцбург с 1:2 в контрола,

...

Контролата между ЦСКА-София и Залцбург бе прекъсната заради пострадал човек

ЦСКА-София загуби от австрийския първенец Залцбург с 1:2 в контрола, която бе прекратена десетина минути преди края й поради потърпевш човек от публиката, който падна от трибуните на пистата до терена.

Станислав Шопов съумя да открие резултата за „червените“, само че австрийците направиха цялостен поврат с голове на Симич и резервата Адаму.

Треньорът на ЦСКА-София Саша Илич нямаше необикновен избор за отбраната, като в центъра бе заставен да пусне Амос Юга и младия Християн Петров.

Лошите вести за него пристигнаха и в този мач, като поради травми бяха заменени наложително Жеферсон и Тибо Вион и още не се знае какво е положението им.

Шопов откри резултата за „червените“ в 28-ата минута с отлично осъществяване на директен свободен удар. Той стреля отдясно, нито един футболист не съумя да играе с топката и тя влетя в десния ъгъл на вратата на Мантъл.

Залцбург излавни малко по-късно, откакто Бернардо с глава при корнер върна топката към другия дирек, където непокритият Симич я заби под напречната греда.

Австрийците бяха покрай цялостен поврат още в идната офанзива, като Овусу се измъкна самичък против Бусато, само че бразилският вратар избави.

Залцбург въпреки всичко направи 2:1 в 52-рата минута, когато Адаму бе по-бърз от Бусато и от близко вкара. Същият този Адаму малко по-късно бе спънат от Бусато, само че съдията не отсъди дузпа, макар претенциите на австрийците. Вратарят на „червените“ направи още две страхотни спасявания, преди да бъде сменен  от Димитър Евтимов. Малко по-късно се случи случаят и мачът бе преустановен.

Съставът на ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Амос Юга, Христиан Петров, Галин Минков, Жеферсон, Тибо Вион, Туфегджич, Станислав Шопов, Маурисио Гарсес, Калоян Кръстев (Димитър Евтимов, Федерико Варела, Йоан Бауренски)

Съставът на Залцбург: Мантъл, Ван дер Бремпт, Симич, Диара, Форсон, Тижани, Овусу, Ибертсбергер, Васкес, Молнар, Бернардо (Адаму)
Източник: front.bg