ЦСКА-София загря за мача срещу Левски идната неделя с победа

...

ЦСКА-София се справи със Славия преди двубоя с Левски

ЦСКА-София " загря " за мача против " Левски " идната неделя с победа с 2:0 против различен столичен противник - " Славия ". На стадион " Българска войска " домакините стигнаха до трите точки с голове единствено за четири минути на Маурисио Гарсес и Мено Кох след почивката.

" Червените " са втори, като отстъпват по голова разлика пред " Лудогорец ", а точките са по 22. " Левски ", който през вчерашния ден загуби от " Локомотив " (София), е шести с 15 т. и мач по-малко. Толкова има " Славия ", заемайки осмата позиция.

ЦСКА-София и " Славия " изиграха неясно първо полувреме, в което " алените " не демонстрираха нищо в офанзива, нито един път не заплашиха вратаря Светослав Вуцов. По-добрите положения за гол бяха пред тяхната врата.

Най-интересната обстановка бе в 27-ата минута, когато Иван Турицов задържа с ръка откъсващия се Тони Тасев, а офанзивата на " Славия " продължи с авантаж. Стигна се до удар на Нгуена, отразен от Густаво Бусато. След разглеждане на ВАР бе решено Турицов да не бъде глобен, а националът заслужаваше най-малко жълт картон.

След почивката ЦСКА-София стартира по-активно и в 54-ата откри с гол на Гарсес, възползвал се от отбита топка при удар на Дауда Бамба. В 58-ата Мино Кох удвои с глава след центриране от корнер на Тибо Вион.

До края " Славия " опита, само че не съумя да означи.
Източник: clubz.bg