ЦСКА-София стартира с победа първия си шампионатен мач за 2024

...

ЦСКА-София гази Ботев Враца без напрежение с 3:0

ЦСКА-София започва с победа първия си турнирен мач за 2024 година. „ Армейците “ не позволиха изненада против Ботев (Враца) в мач, игран на националния стадион „ Васил Левски “, и победиха гостите с 3:0. Червените ще домакинстват на това оборудване в обозримо бъдеще, изчаквайки реконструкцията на „ Българска войска “.

Вчера тяхно ентусиазъм за успеха бе непредвиден воин. Френският бранител Тибо Вион, който за три сезона и половина досега с аления екип имаше тъкмо две попадения допълнително от 100 дуела. Вчера дублира своята сметка с 2 прелестни гола.  Бившият юношески национал на Франция остави вратаря на врачани на място с топовен изстрел от дъгата на наказателното поле за 1:0 в 21-ата минута. Всички на терена просто изгледаха по какъв начин топката лети неспасяемо към мрежата, откакто Амос Юга бе хвърлил тъч, а бранител на гостите я мазета право към крайници на Вион.

View this post on Instagram

A post shared by CSKA Sofia FC (@cskasofiafc)

В играта на ЦСКА-София личеше въодушевление и предпочитание, а това изцяло предстоящо докара и до втори гол. Неогв създател стана Тобиас Хайнц. Норвежецът бе най-съобразителен в 36-ата минута, когато се възползва чудесно от неразчетено излизане на вратаря на Ботев, след което го финтира и вкара за 2:0.

Попадение на Фернандо Каранга бе анулирано поради засада в края на първата част. Четвърт час след подновяването на играта Вион още веднъж бе в светлината на прожекторите. Французинът видя пространство пред себе си, напредна и със истински снаряд от над 30 метра означи втория си шедьовър за вечерта – 3:0.

„ Армейците “ към този момент имат 22 следващи победи против този противник в семействата си в София – серия, почнала през далечната 1976 година. Трите точки през вчерашния ден изстреляха ЦСКА-София на второ място във краткотрайното класиране. Те към този момент имат 45 точки, колкото има и първия в подреждането Черно море. Утре варненци гостуват на Лудогорец в дерби на върха, като разградчани са трети с актив от 42. Ботев (Враца) е на предпоследното петнадесето място с 13 точки.

Източник: corner.dir.bg