ЦСКА - София разби "Ботев" (Враца) в последната си контрола

...

Ботев/Враца/ загуби с 0:4 контролата с ЦСКА-София /снимки/

ЦСКА - София разруши "Ботев " (Враца) в последната си контрола от лятната си подготовка. "Червените " се постановиха с 4:0, а несъмнено с изявите си се отличи Федерико Варела, който осъществя хеттрик (37', 45', 71') и игра мощно през целия мач.
Първото попадение в срещата бе автогол на Гонсало Виера, който откри резултата (5'). Преди началото на днешната среща ЦСКА - София трябваше да показа своя отбор за новия сезон. Заради токов удар малко преди първия съдийски сигнал обаче събитието бе преместено за почивката сред двете полувремена, а началото на срещата бе забавено
След 5 минути игра "червените " поведоха в резултата след автогол на врачани. Яник Вилдсхут проби по крилото и достави изострен пас в наказателното поле на "зелените ", а Гонсало Виера от "Ботев " опита да почисти топката и я прати в личната си врата за 1:0.
В 29-ата минута Вилдсхут пресече подаване в средата на терена и съумя бързо да пробие отляво. Той центрира по земя към Ахмед Ахмедов, който се опита атрактивно с пета да приключи, само че Красимир Костов улови. Малко по-късно централният нападател на ЦСКА - София бе сменен наложително поради болки в кръста.
В 37-ата минута "червените " съумяха да удвоят задатъка си. Феде Варела отмъкна топката малко пред наказателното поле на врачани и незабавно подаде към влезлия доскоро Радослав Живков. Той от своя страна напредна и върна към Варела, който към този момент бе нахлул в пеналтерията. Полузащитникът пое обезпокояван кълбото и от към точката за осъществяване на дузпа означи за 2:0.
Секунди преди края на първата част "червените " направиха резултата типичен. Отново положителното взаимоотношение сред Радослав Живков и Федерико Варела даде резултат, като този път към разиграването се включи и Йоан Баи. Седмицата на ЦСКА - София съумя да изведе с прекрасен пас Живков, който още веднъж по земя върна към Варела. Полузащитникът съумя да осъществя второто си попадение в мача от сходна позиция, като при първия си гол, и да повиши до 3:0.
На почивката ЦСКА - София показа тима си за новия сезон. Пред погледите на почитателите, които бяха заели своите места на "Армията ", овации обраха всички треньори, анализатори и футболисти, които ще пазят цветовете на клуба през идната акция.
В 56-ата минута Живков опита удар с пета след центриране на Гълъбов отдясно, само че вратарят на "Ботев " улови.
10 минути по-късно "червените " получиха правото да изпълнят директен свободен удар. Греъм Кери центрира към Вальо Антов, който се появи през втората част, само че бранителят на столичани не съумя да насочи добре топката.
В 71-ата минута Варела оформи своя хеттрик. Младият Асен Дончев центрира към наказателното поле на "Ботев ". Жеферсон пропусна топката, само че зад него Варела съумя да насочи удар с глава, с който да вкара кълбото във вратата на появилия се като запаса Дамян Дамянов - 4:0.
9 минути преди края на постоянното време Греъм Кери опита удар от границата на наказателното поле, само че вратарят на "зелените " мазета.
Това бе генерална подготовка за ЦСКА - София преди идния мач за Суперкупата на България против "Лудогорец " другата седмица. "Червените " нямат повече контроли. "Ботев " (Враца) от своя страна има още две другарски срещи до края против "Локомотив " (София) на 14 юли и "Аполон " (Атина) на 17-и.

ЦСКА-София 4:0 "Ботев " /Враца/
1:0 Виера (5) - авт.
2:0 Варела (37)
3:0 Варела (45)
4:0 Варела (71)

Старотив сформира:
ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес (к), 30. Яник Уайлдшът, 5. Федерико Варела 11. Хамза Чатакович, 7. Йоан Баи, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Християн Петров
"Ботев " (Врaца): 33. Красимир Костов, 88. Иван Бауренски, 18. Илия Миланов, 37. Никола Гивов, 77. Мартин Николов, 22. Никола Колев, 6. Антонио Георгиев, 94. Юлиян Ненов, 81. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски, 30. Гонсало Виера
Източник: bulnews.bg