ЦСКА-София постигна престижен успех над шампиона на ЧехияОтборът на ЦСКА-София

...

ЦСКА-София постигна престижен успех над шампиона на Чехия

ЦСКА-София реализира влиятелен триумф над първенеца на Чехия
Отборът на ЦСКА-София победи с 2:1 Виктория Пилзен в четвъртата контролна среща на,,червените “ от зимния предварителен лагер в испанския курорт Марбея. Българският тим стартира с Евандро на върха на офанзивата, а отвън състава още веднъж остана Кирил Десподов, който е пред трансфер в чужбина. Сред титулярите на Пилзен пък стартира някогашният футболист на Левски Роман Прохазка.

Чешкият първенец откри резултата в 36-та минута посредством Бигел от дузпа, само че малко преди почивката Едвин Джеси изравни също от бялата точка. През втората част на дуела възпитаниците на Нестор Ел Маестро доближиха до крайния триумф с гол на Рафаел Енрике в 82-та минута. Чехите по този начин и не съумяха да отговорят на късното попадение на,,червените “ и по този начин ЦСКА-София реализира влиятелна победа над първенеца на Гамбринус лигата.

На испанска земя армейците към този момент имат две победи, тъждество и загуба, като завоюваха още против китайския Шанхай Шенхуа, приключиха наедно с немския Бохум и позволиха проваляне от унгарския Академия Пушкаш. Лагерът на,,червените “ Испания бе продължен с още една седмица, като след мача с Пилзен предстоят дуели с различен чешки отбор в лицето на Спарта Прага на 31 януари и украинския Динамо Киев на 2 февруари.

Стартов състав: 1. Данте Стипица, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров (к), 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 8. Едвин Джеси, 7. Жоржиньо, 10. Евандро. /БГНЕС
Източник: bgnes.com