ЦСКА-София победи ЦСКА 1948 с 1:0 в дългоочаквания и много

...

Много интрига, но малко футбол: ЦСКА-София взе връх срещу ЦСКА 1948

ЦСКА-София победи ЦСКА 1948 с 1:0 в дълго чакания и доста противоречив откъм място на осъществяване конфликт от 23-ия кръг на Първа лига.

Лидерите в шампионата си потеглиха с трите точки от Бистрица, по този начин резервираха задатъка си от 4 пред " Лудогорец ", който по-рано през днешния ден се оправи доста мъчно с " Черно море " при завръщането на Ивайло Петев в Разград.

Самият мач обаче бе на ниско равнище, дълго време властваше досада, като интригата остана повече преди срещата. Ще има ли аудитория на ЦСКА-София, къде ще се настани тя, по какъв начин ще се оправи полицията и така нататък и тъй наречените
 Част от публиката на ЦСКА-София в Бистрица. Снимка Българска телеграфна агенция
Колкото до последното, най-малко малко след последния съдийски сигнал ексцесии нямаше. Както се очакваше, почитателите на ЦСКА-София отхвърлиха да си купят билети, към 1000 фенове гледаха от гората, а не от бранша за посетители.

Домакините можеха да открият още в 3-тата минута, когато Ангел Бастунов бе изведен самичък против Густаво Бусато, само че не съумя да го преодолее. До края на първото полувреме не се случи нищо забавно.

Ключова се оказа промяна в 64-ата минута, когато привлеченият през зимата Тобиас Хайнц влезе от скамейката. Три минути по-късно норвежецът вкара единствения гол при контра на ЦСКА-София.
 Стойчо Младенов бе в ложата на стадиона в Бистрица. Снимка Българска телеграфна агенция
В 71-ата Евгений Сердюк изравни, откакто овладя топката при дълъг извеждащ пас, само че голът бе анулиран с ВАР, защото се видя, че украинецът си е оказал помощ с ръка.

ЦСКА 1948 имаше няколко обстановки, само че по-интересните до края бяха пред тяхната врата. На няколко пъти отборът на санкции и гледал от ложата Саша Илич изтърва да удвои, само че и това стигна до втора победа с 1:0 над този противник през сезона.

Те ще имат още един конфликт в Първа лига - в челната шестица.
" Лудогорец " измъкна 3:2 против " Черно море ", хеттрик на Кирил Десподов
В повторния дебют на Ивайло Петев " Лудогорец " реализира доста сложна победа против " Черно море " вкъщи - 3:2. Шампионите на два пъти догонваха, като губеха с 1:2 до 73-тата минута.

Кирил Десподов вкара хеттрик, а треньорът на варненци Илиан Илиев изясни обрата със съдийски решения след почивката.
 Кирил Десподов (вляво). Снимка Българска телеграфна агенция
Сред тях бе отсъдена дузпа в 73-тата минута, когато при нарушаване на Васил Панайотов против Спас Делев играчът на " моряците " получи втори жълт и червен картон. В 75-ата Десподов извърши от 11-те метра и изравни - 2:2.

В 90-ата пък от свободен удар той донесе три доста скъпи точки за " орлите ".

Те дълго бяха догонващи. Исмаил Иса откри в 8-ата, а малко по-късно Тодор Неделев удари греда. Десподов изравни в 20-ата, само че в 34-ата Иса още веднъж даде задатък на гостите.