ЦСКА-София победи с 3:1 „Ботев“ (Враца) в контрола, която се

...

ЦСКА-София обърна Ботев /Враца/ с голове като по учебник, меле и 2 червени картона на Армията /снимки/

ЦСКА-София победи с 3:1 „ Ботев “ (Враца) в контрола, която се игра на стадион "Българска войска " в София.
Даниел Генов откри резултата в 10-ата минута, а в 17-ата Али Соу изравни. Обратът стана факт в 23-ата минута след гол на Тиаго, а в 52-ата минута Адалберто Пеняранда повиши на 3:1.
Срещата стартира с напън на домакините, които посредством Мазику проведоха добра офанзива отляво, само че центрирането на бранителя приключи в ръцете на Костов.
В 10-ата минута „ Ботев “ откри резултата с първия прецизен удар в срещата. Това стори Даниел Генов, който разстреля Бусато с топовен шут 30 метра.
Преднината на гостите не се задържа дълго. В 17-ата минута алените проведоха доста добра офанзива. Тя стартира от себеотрицателен шпагат на Занев, който мазета топката в краката на Пеняранда. Той от своя страна откри Вион, който с едно допиране изведе Йомов. Крилото без закъснение центрира отдясно по земя към Соу и таранът на ЦСКА-София вкара от три-четири метра за 1:1.
Обратът стана факт в 23-ата минута след нова чудесно построена офанзива на домакините. Соу получи пред наказателното поле на гостите и можеше да стреля, само че избра да комбинира с Йомов отдясно. Последва точно центриране по земя, което Костов не съумя да пресече и Тиаго вкара на празна врата за 2:1.
В 33-ата минута дебют с алената фланелка направи новото попълнение Федерико Варела, който размени контузения Амос Юга.
В 37-ата минута ЦСКА-София като по знамение не вкара трети гол, когато Ндиайе напарви груба неточност, допускайки Пеняранда да му отнеме топката. Последва опит за пас на аления футболист към Йомов, само че двамата не се схванаха и в последна сметка не се стигна до попадение във вратата на врачани.
И след тази обстановка двата тима продължиха с открития футбол, а идващото състояние бе пред вратата на домакините, когато Ндиайе засече от близко с десния крайник центриране от корнер, само че Мазику почисти малко преди голлинията.
Първата офанзива за втората част отиде в актива на врачани. Още преди да е изтекла минута резервата Мирослав Маринов падна в наказателното поле и изиска дузпа след безредие и прикосновение с неприятелски футболист, само че Волен Чинков остана безгласен. „ Ботев “ съумя да запази топката и след разиграване тя стигна до Атанасов, който стреля, а Бусато улови.
ЦСКА-София отговори уместно в 52-ата минута с трето попадение. Мазику овладя изритана от аварийния пазач на врачани Христо Митов топка, напредна двайсетина метра и подаде към намиращия се пред наказателното поле Пеняранда. Последва шут на халфа в долния десен ъгъл за 3:1.
В 59-ата минута Ндиайе и Йомов получиха директни червени картони за сдърпване след единоборство. Защитникът на врачани блъсна в лицето футболиста на алените, който не му остана задължен връщайки жеста, и реферът Волен Чинков ги изгони от игра.
Домакините бяха покрай четвърти гол в 64-ата минута. Тогава Вион акуратен удар от воле след центриране отляво, само че шансът му изневери и французинът нацели дясната греда.
В 77-ата минута Соу лиши топката от Генчев и излезе самичък против Дамянов, само че третият пазач на врачани в този мач показва инстикт и избави удара на нападателя.

ЦСКА-София - "Ботев " /Враца) 3:1

0:1 Даниел Генов 10
1:1 Али Соу 17