ЦСКА - София победи с 2:0 Ботев“ (Враца) като гост

...

Грешки в защитата на Ботев /Враца/ доведоха до загуба и от ЦСКА-София

ЦСКА - София победи с 2:0 „ Ботев “ (Враца) като посетител в efbet Лига и записа първа победа, откогато Нестор Ел Маестро размени Саша Илич през юли.
Централният нападател Дюкенс Назон, който беше най-опасният футболист на " алените ", откри резултата в шестата минута след флангово подаване на Жираир Шагоян. В 83-ата капитанът Тобиас Хайнц удвои с изстрел от упор. Така тимът от " Армията " не срещна проблеми против опашкаря и към този момент гледа към дуела с Черно море след седмица.
„ Ботев “ пък записва пета загуба от началото на сезона.
Гостите от София поведоха рано-рано. Жираир Шагоян се възползва от груба неточност в дефанса на „ Ботев “ (Враца), което му разреши да напредне по дясното крило и да откри на голова позиция Дюкенс Назон, който нямаше по какъв начин да сбърка. Ситуацията беше прегледана за възможна засада на голмайстора, само че такава нямаше - 1:0 за ЦСКА - София.
В 13-ата минута Браян Переа получи извеждащ пас, след което прати топката зад Густаво Бусато. Още в действително време обаче се видя, че бившето острие на „ Лацио “ и „ Троа “ е в състояние на засада, а инспекцията с VAR удостовери решението на съдиите да анулират попадението.
Последваха спокойни минути преди в 27-ата Тобиас Хайнц да се размине с гол. Отлична интервенция пред голлинията на „ Ботев “ (Враца) имаше Федерико Бариос, който съумя майсторски да избави с една ръка изстрела на капитана на ЦСКА - София. В 34-ата минута Християн Петров се прояви пред вратарското поле на гостите, избивайки в решаващия миг рисково подаване на Момчил Цветанов към Браян Переа. След последвалия корнер последва удар с глава на Переа, който беше спрян от Густаво Бусато. След 180 секунди Жираир Шагоян шутира от границата на наказателното поле, само че колумбийският пазач на врачани плонжира и улови топката.
В началото на второто полувреме Спас Георгиев се оказа на доста добра позиция в наказателното поле, само че десетката на „ Ботев “ (Враца) не уцели задачата. Остана подозрение дали опитният халф не е бил в засада при паса към него, само че по този начин или другояче топката не се спря в мрежата на Густаво Бусато. Веднага по-късно Матиас Фаетон опитва хубав изстрел отляво, само че нападателят на Гваделупа не сполучи.
В 61-ата минута националът Станислав Шопов направи неповторим пропуск. Той не уцели опразнената врата от десетина метра, откакто секунда по-рано Федерико Бариос мазета невисок изстрел на Дюкенс Назон. Скоро по-късно футболистите на Ел Маестро заформиха ново безредие в пеналтерията на домакините, само че още веднъж не се откри кой да нанесе головия удар. В 70-ата минута Момчил Цветанов от „ Ботев “ потърси целта със снаряд от трийсетина метра, само че топката профуча над горната греда. След девет минути Бариос избави с превъзходен инстикт голов удар на Тобиас Хайнц.
В 83-ата минута Тобиас Хайнц направи 2:0 за гостите от " Армията ". Голяма неточност при разиграване в защитата на „ Ботев “ разреши на Дюкенс Назон да напредне и да шутира рисково, само че Федерико Бариос още веднъж реагира чудесно. Топката попадна у доста дейния Тобиас Хайнц, който не сгреши и откри мрежата - 2:0 за " алените " и наслада за Нестор Ел Маестро край тъчлинията. Така с последния съдийски сигнал на Георги Кабаков, в актива на софийския отбор влязоха три точки.

„ Ботев “ (Враца) 0:2 ЦСКА - София

0:1 Дюкенс Назон (6)
0:2 Тобиас Хайнц (83)

Стартовите сформира:
„ Ботев “ (Враца): 34. Федерико Бариос, 4. Луис Суарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 28. Едуардо Кунде, 10. Спас Георгиев, 16. Красимир Тодоров, 77. Стефан Велев.

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 7. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 15. Тибо Вион, 14. Тобиас Хайнц, 3. Сейни Санянг, 10. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон, 8. Станислав Шопов.
Източник: bulnews.bg