ЦСКА-София отстъпи на украинския шампион Шахтьор (Донецк) с 0:1 в

...

ЦСКА загуби минимално от украинския шампион Шахтьор

ЦСКА-София отстъпи на украинския първенец Шахтьор (Донецк) с 0:1 в третата си контрола в Австрия.

Противникът на “армейците ” означи единствения гол в мача в 10-та минута. В 18-та Жеферсон центрира отляво, а Соу засече топката с глава, само че тя мина над вратата. Тиаго стреля рисково от фаул в 23-та, а още веднъж той имаше опция да изравни в 39-та, само че не съумя да порази задачата. В 44-та минута попадение на Али Соу беше анулирано поради засада. В добавеното време на първата част Соу се възползва от рисковано излизане на вратаря на Шахтьор надалеч от наказателното поле и му лиши топката, подаде я на Евандро, който я изрита и беше покрай отбелязването на необикновен гол от сериозна отдалеченост.

На почивката бяха направени четири смени – Томаш, Занев, Пинто и Давидов замениха Гълъбов, Жеферсон, Тиаго и Кери. През втората част в игра се появиха Бусато, Антов, Митков и Уот.

Соу имаше късмет да възвърне равенството в 70-та минута, само че вратарят на украинския гранд избави. В последна сметка резултатът остана неизменен до края и ЦСКА позволи минимално проваляне от Шахтьор.

Петима футболисти не бяха разполагаем на треньорския щаб за дуела. Николай Бодуров не игра поради инфектиране на ухото. Жанио Бикел е с простуда. Енрике Рафаел има лека травма и следва да му бъде изработен обзор, а Иван Турицов и Илия Шаламанов лекуват контузии.

В последната контрола в Австрия ЦСКА се изправя против локалния първенец Ред Бул Залцбург. Мачът е на 3 юли (сряда) от 18:30 часа австрийско (19:30 българско) време на стадиона в Saalfelden.

Състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов (к), 21. Диего Фабрини, 20. Тиаго Родригес, 10. Евандро, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Резерви: 12. Густаво Бусато, 24. Нуно Томаш, 11. Петър Занев, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 18. Мартин Смоленски, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg