ЦСКА ще изиграе втората си контрола по време на летния

...

НА ЖИВО: ЦСКА vs Кематен 0:1

ЦСКА ще изиграе втората си контрола по време на летния лагер в Австрия през днешния ден. "Червените " се изправят против четвъртодивизионния австрийски Кематен и играят при резултат 0:1 . Сам Абфелтерер откри резултата в 20-ата минута.

В първите 60 секунди Кематен на два пъти опита да затрудни Алекс Божев, само че младият вратар на "червените " не трябваше да се намесва, откакто ударите летяха навън. В 12-ата минута Йоан Баи отляво пое и видя в средата Федерико Варела. Той прехъврли защитата на Кематен красиво за Слави Шопов. Младокът насочи удар от придвижване, само че не задоволително мощен, с цел да затрудни вратаря Джордан.

В първите 15 минути направи усещане, че ЦСКА пробва да играе извънредно бързо с топката и основно по земя, като съществени старания хвърляха двете крила - Шопов и Баи. Четвърт час след началото Галин Минков видя Бауренски, който беше пред дъгата на наказателното поле, а ударът му с левия крайник профуча над напречната греда. В 20-ата пък Амос Юга даде центриране по земя към Брайън Морено, само че защитник на Кематен блокира нападателя на ЦСКА и вратарят на домакините избави. В ответната офанзива ЦСКА самичък се вкара в тягост, откакто неточност при изнасянето на топката разреши на Абфалтерер осъществя. Гарсес върна топката с глава към Алекс Божев, а топката беше сложна за младия вратар, след което №9 не Кематен откри.

LIVE / ЦСКА - КЕМАТЕН 0:1

0:1 Сам Абфелтерер (20)

Стартови сформира:

ЦСКА: 12. Алекс Божев, 27. Маурисио Гарсез, 4. Мено Кох, 29. Росен Маринов, 13. Галин Минков, 20, Йоан Бауренски, 21. Амос Юга, 5. Феде Варела, 8. Станислав Шопов, 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 26. Мартин Смоленски, 14. Калоян Кръстев, 23. Радослав Живков

Треньор: Саша Илич

Кемнатен: Матео Джордан – Клеменс Оберфорхер, Оскар Класен, Маркус Плунсер, Томас Плунсер, Йоханес Раймайер, Дарио Шарич, Никлас Зайбер, Андреас Калинович, Сам Абфалтерер – Лука Фукс