ЦСКА се върна на победния път, надделявайки с 2:0 при

...

ЦСКА спечели трите точки срещу Дунав

ЦСКА се върна на победния път, надделявайки с 2:0 при гостуването на Дунав от 23-ия кръг на Първа лига. В 34-ата минута Фернандо Каранга откри резултата след благополучен рикошет в тялото му, а секунди преди края новото попълнение Едвин Джеси подпечата триумфа на столичани. Така отборът на Стамен Белчев завоюва скъпи три точки, откакто в предишния кръг взе единствено една от Черно море вкъщи (0:0). ЦСКА събра 54 в актива си и е единствено на три зад първенеца Лудогорец, който има 57. Дунав остава на 12-ото място с 21 точки, написа "Блиц ".

Домакините започнаха по-активно, като точно те сътвориха първата заплаха в мача. В седмата минута изстрел на Бирсент Карагерен профуча около горния десен ъгъл на вратата, защитавана от Черниаускас. Само 120 секунди по-късно шансът избави ЦСКА. Избраниците на Малин Орачев проведоха отлична офанзива отляво, Карагерен центрира към Ндиайе, който изпревари Бодуров и засече фронтално против вратата на гостите, пращайки топката в напречната греда.

Постепенно "червените " овладяха играта и започнаха да надиграват русенци. В 34-ата минута "армейците " ликуваха. Кристиян Малинов стреля мощно, а пред Мартин Луков топката рикошира в тялото на Каранга и се озова в мрежата на Дунав - 0:1.

В 37-ата минута русенци претендираха за дузпа и червен картон на Чорбаджийски. Реакцията им беше предизвикана от груби дейности на капитана на ЦСКА, който удари два пъти без топка Васил Шопов в наказателното поле на "червените ". Ситуацията провокира сдърпване сред футболистите на двата тима. След края на мелето съдията Георги Кабаков сподели четири червени картона - на Чорбаджийски, Шопов, Бодуров и Васев.

И след почивката играта беше равностойна. В 52-ата минута Алберг пропусна да удвои за ЦСКА, а в 69-ата изигралият мощен мач Васил Шопов беше покрай равнене на резултата. Играчът на Дунав извърши директен свободен удар, пращайки топката на сантиметри около дясната греда на Черниаускас. Така се стигна до втората минута на добавеното време, когато резервата Едвин Джеси подпечата успеха на ЦСКА. Ганаецът осъществя за 0:2 в опразнената врата, откакто преди този момент Каранга направи несполучлив опит да осъществя, прехвърляйки Луков.
Източник: fakti.bg