ЦСКА се класира за полуфиналите на турнира за Купата на

...

Луд, луд мач! ЦСКА изхвърли Лудогорец за Купата в спектакъл с продължения, червен картон и спорни отсъждания!

ЦСКА се класира за полуфиналите на шампионата за Купата на България, откакто победи Лудогорец на стадион " Българска войска " с 2:1 след продължения. Тимът на Стамен Белчев надви пред близо 20 000 екзалтирани фенове, които избухнаха при попаденията на Николай Бодуров и Кирил Десподов. За първенците се разписа Козмин Моци от дузпа. Срещата не мина без конфликти и доста противоречиви решения от страна на съдията Георги Кабаков.

Претенциите към рефера от страна на гостите бяха за червени картони на Барт и Каранга, който сподели междинен пръст на страничния арбитър. От страна на Лудогорец имаше искания и към анулиран поради противоречива засада гол на Лукоки. Домакините пък на два пъти желаеха дузпа за нарушавания в пеналта на Игор Пластун. В края на дуела червен картон получи Натанаел. Срещата бе извънредно забавна, мина на доста бързи обороти и с непрестанни офанзиви към двете порти.

Срещата стартира с минута безмълвие в памет на Стоил Трънков.

От първата минута двата отбора се втурнаха в нахлуване без никакво закъснение. " Червените " бяха по-дейни, а първият удар бе на сметката на Тиаго, който обаче не съумя да улучи вратата.

В 9-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата. Николай Бодуров открадна топката в центъра на терена, напредна и с мощен удар от над 30 метра прати кълбото неспасяемо горния ъгъл на вратата на Лудогорец - 1:0!

Напрежението се повиши след гола на капитана на ЦСКА, а футболистите на двата отбора даже си заформиха малко меле.

Малко по-късно ЦСКА можеше да поведе с 2:0, само че Хорхе Броун сподели страховит инстикт и мазета удара на Раул Лое с глава. Десподов пък бе изведен самичък против вратаря на Лудогорец, само че ударът му бе извънредно неакуратен и излезе в тъч.

В 33-ата минута неточност в центъра докара до офанзива на отбора на Димитър Димитров. Топката бе пусната към Марселиньо в наказателното поле на " алените ", а Александър Дюлгеров закъсня с дейностите си и повали Марселиньо - дузпа. Козмин Моци бе непогрешим от бялата точка и изравни резултата.

Втората част стартира със противоречиво състояние. Барт повали Мисиджан на границата на наказателното поле. Холандецът се измъкваше самичък против вратаря, само че Георги Кабаков реши, че нарушаването е за жълт картон. Това пък вбеси Димитър Димитров и играчите на Лудогорец, които дълго стачкуваха, само че съдията не промени решението си.

В 59-ата минута Черниаускас излезе неразчетено, а Лукоки го трансферира. Топката обаче тупна пред голлинията, удари се в напречната греда и се върна към игрището, където защитник на ЦСКА я почисти.

Гостите продължиха да бъдат по-активни през второто полувреме, а Черниаускас съумя с крайник да избие удар на Марселиньо, който бе изведен самичък против него. Минута по-късно Лукоки вкара с глава, само че попадението бе анулирано поради засада, която също провокира разногласия.

В 80-ата минута Натанаел почисти от голлинията момент преди Каранга да вкара топката във вратата.

В последните минути на постоянното време се запомниха няколко тежки конфликта, които за благополучие се разминаха без травми за играчите.

В петата минута на първото продължение ЦСКА излезе напред в резултата. Каранга изведе чудесно сред няколко бранители Десподов, а младият нападател на " алените " преодоля Броун и вкара за 2:1 в интерес на отбора на Стамен Белчев.

Домакините имаха на два пъти искания за дузпа при започване на продълженията, само че те не бяха почетени от Георги Кабаков. Главният рефер на срещата пък сподели пряк червен картон на Натанаел в 110-ата минута, откакто бразилецът удари в гърдите без топка Кирил Десподов.

До края възможностите за гол бяха пред ЦСКА, само че Каранга и Десподов не съумяха да осъществят. Въпреки това след над 120 зрелищни и осъществяване с страсти минути " алените " завоюваха с 2:1 и доближиха до полуфиналите за Купата на България! Там към този момент са Ботев и Славия, а в петък Дунав приема Левски в мач, който ще дефинира последния полуфиналист.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2017/2018

ЦСКА - Лудогорец 2:1
1:0 Николай Бодуров (9), 1:1 Козмин Моци (34-дузпа), 2:1 Кирил Десподов (95)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
5- Първи удар към една от двете порти. Тиаго опита изстрел от въздуха, само че топката мина около вратата
9-  ГОЛ ЗА ЦСКА! Бодуров открадна топката в центъра на терена, напредна и с мощен удар прати кълбото неспасяемо горния ъгъл на вратата на Лудогорец - 1:0!
17- Десподов е изведен зад защитита, само че е в състояние на засада. Нападателят на ЦСКА обаче се сблъска тежко с вратаря на Лудогорец Хорхе Броун.
20- Спречкване сред футболистите на двата тима. Мелето приключва с два жълти картона - за Вандерсон и Раул Лое
24-  Страхотен удар с глава на Раул Лое, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Хорхе Броун обаче сподели страховит инстикт и мазета в корнер
26- Десподов излезе самичък против Броун, само че стреля доста неопределено и топката стигна до тъчлинията
33-  Дузпа за Лудогорец! Александър Дюлгеров събори Марселиньо в наказателното поле на ЦСКА, откакто опита да играе с топката, само че бе изпреварен от натурализирания бразилец. Съдията Георги Кабаков уточни незабавно бялата точка
34-  ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Козмин Моци стреля в центъра на вратата, а Черниаускас се хвърли в ъгъла - 1:1!
44- Горалски стреля от разстояние, само че Черниаускас лови
45+1- Край на първото полувреме
_____________________________________
46- Начало на второто полувреме
49-  Барт повали Мисиджан на границата на наказателното поле! Холандецът се измъкваше самичък против вратаря, само че Георги Кабаков реши, че нарушаването е за жълт картон. Това пък вбеси Димитър Димитров и играчите на Лудогорец
52- Натанаел стреля от директен свободен удар, само че над вратата
59-  Греда! Черниаускас излезе неразчетено, а Лукоки го трансферира. Топката обаче тупна пред голлинията, удари се в напречната греда и се върна към игрището, където защитник на ЦСКА я почисти!
67- Мисиджан стреля мощно и доста рисково, само че топката профуча около вратата
70-  Марселиньо е изведен доста добре против Черниаускас, само че стражът на ЦСКА мазета с крайник
72-  Отменен гол на Лудогорец! Мисиджан центрира към Лукоки, който вкара с глава, само че бе отсъдена вярно засада
80-  Натанаел почисти топката от голлинията момент преди Каранга да я вкара във вратата!
90- Край на постоянното време, срещата влиза в продължения
______________________________________
91 - Начало на първото продължение
94- Станислав Манолев центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Каранга се пребори за топката и се опита да стреля, само че топката срещна ръката на Пластун, където останаха подозрения за дузпа
95-  ГОЛ ЗА ЦСКА! Каранга изведе чудесно Кирил Десподов против Хорхе Броун, а нападателят на " алените " мушна топката около вратаря - 2:1!
100- Каранга бе арестуван от Пластун в наказателното поле, падна на земята, само че реферът Кабаков не сподели бялата точка
104- Кулма блъсна Пластун, последва конфликт сред двамата, който приключи с жълт картон на играча на ЦСКА
109-  Червен картон! Натанаел удари в гърдите Кирил Десподов без топка и получи пряк червен картон!
116-  Каранга стреля от точката на дузпата, само че Броун съумя да избие зрелищно!