ЦСКА продължава с контролите си по време на лагера в

...

НА ЖИВО: ЦСКА 0:0 Стал, Чорбаджийски срещу червените

ЦСКА продължава с контролите си по време на лагера в турския курорт Алания, а този път „ червените” спорят с полския първокласен тим на Стал Миелец при резултат 0:0.

В този тим се състезава някогашният защитник на ЦСКА Божидар Чорбаджийски, а отборът заема предпоследното място във краткотрайното класиране на полската Екстракласа. В първата си инспекция ЦСКА надви с 4:0 над дубъла на Аланияспор.

От самото начало българският тим опита да пресира надълбоко Стал, само че съществени положения в първите пет минути пред двете порти нямаше. В осмата минута ЦСКА можеше да стигне до първия си голов късмет. Жеферсон отляво пусна пас по земя към наказателното поле на "сините ". Юнус Санкаре пропусна сред краката си топката за Йомов, само че защитник на Стал изпревари българина и топката се озова в ръцете на вратаря Примел.

Първият прецизен удар в мача пристигна след четвърт час игра, когато капитанът на ЦСКА Петър Занев опита мощен удар с левия крайник от далечно разстояние, само че вратарят на Стал избави топката. Малко по-късно Антов опита да изведе с дълъг пас Йомов зад тила на защитата на поляците, само че топката бе дълга за офанзивния футболист.

След 19 минути игра Мазику подаде пас в наказателното поле за Санкаре. Френският халф на ЦСКА стреля от дребен ъгъл, но стражът на Стал мазета в корнер.

Впечатление прави офанзивата на отбора, където ще се подвизават Георги Йомов и младият Радослав Живков. Във втори следващ мач пък Живков започва за българския тим. Тараните Али Соу, Ахмед Ахмедов и Тонислав Йорданов остават на пейката.

От първата минута за Стал пък стартира българският бранител Божидар Чорбаджийски. През втората част пък за Стал ще влезе да играе различен наш съотечественик - Алекс Колев.

Tak prezentuje się skład na dzisiejsze spotkanie.
— PGE FKS Stal Mielec (@fksstalmielec)
LIVE / ЦСКА 0:0 СТАЛ МИЕЛЕЦ

Стартовите сформира:

ЦСКА (първо полувреме) : 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 10. Радослав Живков, 30. Георги Йомов.

ЦСКА (второ полувреме): Димитър Евтимов – Мартин Смоленски, Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Александър Бучков, Греъм Кери – Тиаго Родригеш, Адалберто Пеняранда – Тонислав Йорданов – Ахмед Ахмедов, Али Соу

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов, 19. Иван Турицов, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 22. Али Соу.

Треньор: Бруно Акрапович

Стал Миелец: Дамиан Примел – Кристиан Гетингер, Марсин Флис, Божидар Чорбаджийски, Войчех Лисовски, Роберт Дадок, Петери Форсел, Мачей Урбанчик, Гжегож Томашиевич, Мачей Янковски, Лукас Зявински

Треньор: Леши Куяшински
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `