ЦСКА поведе в полуфиналната серия във волейболната лига с 1:0

...

ЦСКА откри серията срещу Левски с успех с 3:0 гейма

ЦСКА поведе в полуфиналната серия във волейболната лига с 1:0 победи против Левски. Воденият от Юлия Минчева отбор надигра Левски с 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) в първия дуел посред им, изигран в зала " Васил Симов ". Двубоят гледахте директно в ефира на Българска национална телевизия 3.

Втората среща е на 2 април (вторник), от 18:00 ч. в зала " Левски София ". Играе се до две победи от три мача. Евентуален трети дуел ще се организира на 4 април (четвъртък), още веднъж в залата на ЦСКА.

Двубоят започва с преднина на девойките на Юлия Иванова. Домакините последователно усилиха разликата, в последните минути на гейма (20:13) тя бе стопена (20:20). В последна сметка представителките на " армейците " съумяха да надделеят.

Във втората част " алените " поведоха с 5:1 и 6:2, след което играта продължи равностойно. Постепенно функциите се разменяха, само че в основните моменти домакините постановиха волята си. Така те поведоха с 2:0 гейма.

Третият гейм стартира с преднина за " сините " (3:1), само че състезателките на ЦСКА бързо обърнаха резултата в своя изгода. Те бяха цялостен доминант до 14:9, след което още веднъж бяха настигнати от съперника (12:14). " Червените " още веднъж оформиха преднина, само че, както в първата част, интригата се завърна в последните минути. До тъждество не се стигна, и домакините не срещнаха повече проблеми, записвайки чиста победа.