ЦСКА поведе с 2:0 срещу Левски на националния стадион „Васил

...

НА ЖИВО: Левски реагира срещу ЦСКА

ЦСКА поведе с 2:0 против Левски на националния стадион „ Васил Левски “ в третия мач сред двата тима от началото на сезона в Първа лига. Срещата е от 30-ия кръг на Първа лига. ЦСКА поведе с гол от дузпа осъществена от Фернандо Каранга в 6-та минута. Второто попадение за "червените " осъществя Енрике Рафаел в 9-та минута.

„ Червените “ нямат право на повече неточности, откакто изостават на шест точки зад водача Лудогорец, до момента в който Левски е четвърти в класирането и изостава на четири пункта зад третия Берое.

Може да го наблюдавате директно в ефира на DIEMA SPORT , онлайн на PLAY DIEMA XTRA , както и да намерите всеки един любопитен миг от него в Gong.bg.

ЦСКА надигра по безапелационен метод Левски през първото полувреме. Преднината на „ алените “ можеше да бъде и по-голяма, в случай че не бяха пропуските на Фернандо Каранга и Тиаго Родригес. „ Сините “ от своя страна не съумяха да нанесат нито един удар по посока на вратата на Витаутас Черниаускас.

Съдията Стефан Апостолов свири дузпа още в 4-та минута. Енрике Рафаел пусна отличен извеждащ пас към Фернандо Каранга, който излезе самичък против Божидар Митрев, а вратарят на Левски фаулира бразилския нападател и го събори в наказателното поле на „ сините “.

Фернандо Каранга осъществя наказателния удар и ЦСКА поведе в резултата в 5-та минута. Бразилецът вкара топката в десния ъгъл на вратата на Божидар Митрев, който се хвърли вляво.

ЦСКА бързо удвои своята преднина в 9-та минута. Рубен Пинто подаде към Енрике Рафаел, който навлезе в наказателното поле на Левски. Той финтира Цветкович и Яблонски, след което стреля, топката се удари в десния дирек на вратата на Божидар Митрев и влетя в мрежата му.

Давид Яблонски получи първия жълт картон в мача в 21-та минута за нарушаване против Каранга. Шест минути по-късно чешкият бранител извърши нов фаул против Каранга, само че съдията Стефан Апостолов реши да не демонстрира втори жълт картон на бранителя на Левски.

Тиаго Родригес насочи доста прекрасен удар от въздуха в 34-та минута, само че Божидар Митрев направи ужасно избавяне и мазета в корнер.

ЦСКА направи страховит пропуск в 39-та минута. Жеферсон извърши тъч, след което Рафаел Енрике продължи с глава към Каранга, който изскочи самичък против излезлия да го пресрещне Божидар Митрев и стреля, само че настрана от десния дирек на вратата на Левски.

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас - 2.Стойчо Атанасов, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Николай Бодуров, 3.Жеферсон Телес - 6.Рубен Пинто, 15.Кристиан Малинов – 11. Станислав Манолев, 20. Тиаго Родригес, 17. Енрике Рафаел – 9.Фернандо Каранга

Левски: 21.Божидар Митрев – 19. Милош Цветкович, 28.Давид Яблонски, 5.Холмар Ейолфсон, 4.Иван Горанов – 14. Хали Тиам, 20. Филип Нашименто – 32. Габриел Обертан, 8. Антонио Вутов, 7. Паулиньо – 9. Серджиу Буш

Стадион: "Васил Левски "

Съдия: Стефан Апостолов