ЦСКА постигна втора победа над Дея спорт в полуфиналната битка

...

ЦСКА с убедителна победа над Дея спорт, червените докосват финала

ЦСКА реализира втора победа над Дея спорт в полуфиналната борба сред двата отбора в шампионата на България по волейбол за мъже. " Червените " се постановиха над носителя на Купата на страната за 2024 година с 3:0 (25:22, 25:21, 25:17) като домакини в София и към този момент водят с 2-0 триумфа в плейофа, в който се играе до три победи от пет вероятни срещи.

Третият дуел е плануван за 9 април в зала " Младост " в Бургас. Евентуална четвърта и пета среща ще се играят надлежно на 12 април в София и на 15 април в Бургас.

Двубоят в столицата предложи доста страсти за феновете, като домакините имаха лек превес в първия гейм и поведоха с 16:12 и 18:14. Бургазлии се приближиха на точка при 22:23, само че ЦСКА завоюва частта 25:22. Вторият гейм се разви по сходен метод, " алените " взеха задатък при 20:17 и 23:19, с цел да приключат сполучливо при 25:21.

В третата част волейболистите на ЦСКА дръпнаха с 13:8, преди да усилят преднината си до 7 точки при 22:15 и да затворят мача при 25:17.

Страхиня Бързакович осъществя 17 точки за успеха на домакините, а Тодор Вълчев добави 9.