ЦСКА постигна трудна, но много важна победа в гостуването си

...

Икономичен ЦСКА тресна Локо в Пловдив

ЦСКА реализира сложна, само че доста значима победа в гостуването си на Локомотив Пловдив с минималното 1:0 в отсрочен дуел от седмия кръг в efbet Лига.

Единственото и победно попадение осъществя Лазар Туфегджич в 28-ата минута, който обаче малко преди края на първото полувреме се контузи и бе сменен.

Червените не изиграха най-хубавия си мач и имаха доза шанс, с цел да си тръгнат с трите точки от „ Лаута “.

Домакините бяха по-добрия и по-настойчивия отбор на терена, като възпитаниците на Александър Томаш сътвориха редица обстановки пред вратата на Густаво Бусато, само че по този начин и не съумяха да ги осъществят.

По този метод столичани записаха четвърта поредна победа като посетител и общо пети следващ триумф в шампионата. ЦСКА е водач в шампионата към този момент с 40 точки, до момента в който Локомотив Пд остава четвърти с 30 пункта.

В идващия кръг „ алените “ одобряват Локомотив София в столично дерби, а „ черно-белите “ домакинстват на първенеца Лудогорец.
Източник: lupa.bg