ЦСКА постигна престижна победа с 3:1 срещу руския гранд Динамо

...

ЦСКА победи Динамо Москва в контрола

ЦСКА реализира влиятелна победа с 3:1 против съветския гранд Динамо Москва в контролна среща, която бе част от подготвителния лагер на двата отбора в Турция.
Още в 3-ата минута ЦСКА можеше да поведе - Йомов проби отдясно, центрира към границата на вратарското поле, където Мухар стреля с глава, само че топката мина настрана. Секунди по-късно пък Бисмарк Чарлс шутира отдалеко, само че прати кълбото надалеч от задачата.
Динамичните дейности на терена продължиха и след няколко разменени положения пред двете порти в 17-ата минута Вилдсхут проби отляво, пусна съвършено към нахлуващия Йомов, чийто удар обаче попадна тъкмо в ръцете на вратаря на Динамо.
Отново нидерландецът бе в центъра на вниманието в 24-ата минута, когато навлезе в наказателното поле на съперника и бе повален от вратаря на съветския отбор, поради което основният арбитър отсъди дузпа за ЦСКА. От бялата точка Иван Турицов изпрати вратаря в противоположния ъгъл и със сигурен удар откри - 1:0.
В самия завършек на първото полувреме пък преднината на " армейците " бе удвоена - Греъм Кери стреля доста рисково от директен свободен удар, стражът на Динамо мазета в гредата, след което Бисмарк Чарлс довкара в празната врата за 2:0.

След почивката треньорът Стойчо Младенов направи няколко промени, а час след началото на срещата съветският гранд съумя да върне един гол, откакто Иван Ордетс засече с глава центриране от корнер и прати топката над излезлия да избие Димитър Евтимов.
Четири минути преди края на дуела обаче новото попълнение Маурисио Гарсес откри головата си сметка за ЦСКА, останал самичък против вратаря на Динамо, и върна двете попадения преднина за " алените ".

ЦСКА : 1. Густаво Бусато (46` 25. Димитър Евтимов), 2. Юрген Матай, 4. Мено Кох (29. Томас Лам), 19. Иван Турицов (60` Асен Дончев), 18. Брадли Мазику (60. 15. Тибо Вион), 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери (60` 5. Федерико Варела), 24. Карло Мухар (60` 21. Амос Юга), 30. Яник Вилдсхут (60` 7. Йоан Баи), 10. Георги Йомов (46` 27. Маурисио Гарсес), 17. Бисмарк Чарлс (60` 14. Калоян Кръстев)

ДИНАМО : 31. Лещук, 2. Варела, 24. Евгениев, 15. Сазанов, 50. Кутицкий, 74. Фомин, 53. Шимански, 6. Сулаквелидзе, 22. Жуковский, 14. Мазурин, 70. Тюкавин

Източник: duma.bg