ЦСКА постигна много трудна победа с 2:1 над гостуващия тим

...

ЦСКА извоюва трите точки срещу "Етър", блестящ Черниаускас

ЦСКА реализира доста сложна победа с 2:1 над гостуващия отбор на " Етър " Велико Търново в финален мач от 24-тия кръг на Първа професионална лига.

Победното попадение падна в 86-ата минута, когато резервата Рафаел Енрике бе прецизен с диагонален удар. Преди това през първата част Фернандо Каранга бе разкрил резултата в 23-тата минута, а в 42-рата Аласана Мане изравни резултата със ужасно попадение от далечна отдалеченост.

Срещата стартира малко по-добре за домакините, само че пропуски от добра позиция поредно направиха Кирил Десподов и Фернандо Каранга.

В 15-ата минута се случи първият в действителност забавен миг в мача. Първо Черниаускас се забави ужасно доста с изчистването на една топка и едвам не я загуби, а откакто въпреки всичко я изпрати напред, тя доближи до Велко Батрович, който я овладя и изпрати в мрежата на армейския пазач. Попадението обаче вярно бе анулирано поради засада.

Само осем минути по-късно домакините от ЦСКА откриха резултата. Нескопосан удар на Стойчо Атанасов изпрати топката на краката на непокрития Фернандо Каранга, който с лекост я прати в мрежата на " Етър " за 21-вия си гол през сезона.

Попадението обаче не обърка гостите от Велико Търново и до края на първата част те бяха по-добрият отбор на терена, натискът им се увенча с триумф в 42-рата минута.

Тогава Аласана Мане получи топката на към 30 метра от вратата на Черниаускас, напредна с 2-3 бързи крачки и изстреля мощно топката с левия крайник. Тя се отби от напречната греда, след което влетя в мрежата за 1:1.

Веднага след почивката ЦСКА придвижи играта в половината на противника, само че " алените " доближиха доста мъчно до голови положения пред вратата на противника.

Чак в 77-мата минуга " алените " имаха действителен късмет да вкарат гол. Каранга смъкна с глава топката към Десподов, който с воле от непосредствена непосредственост стреля около вратата на Христо Иванов.

Масираното наличие на " червени " футболисти в половината на " Етър " остави доста празни пространства пред вратата на Черниаускас и стражът на домакините на два пъти трябваше да се намесва уверено в 81-вата и 83-тата минута. Особено впечатляващо бе първото му избавя, когато литовецът отрази с една ръка мощен шут на Георги Сърмов.

В 86-ата минута домакините стигнаха до победния гол. Каранга опитва да изведе Десподов, който обаче се размина с топката. За благополучие на " алените ", влезлият като запаса Рафаел Енрике внимаваше и се включи от втора позиция, с цел да нанесе головия удар, с който ЦСКА поведе с 2:1.

С успеха ЦСКА събра 57 точки и още веднъж се приближи на 3 точки от водача " Лудогорец ". " Етър " остава на предпоследното 13-о място с 20 точки.

ЦСКА: Витаутас Черниаускас - Стойчо Атанасов, Николай Бодуров, Александър Барт, Жеферсон - Раул Лое (73-Рубен Пинто), Кристиян Малинов (84-Хеан Бланко) - Кирил Десподов, Тиаго Родригеш, Едуин Джеси (66-Рафаел Енрике) - Фернандо Каранга

" Етър ": Христо Иванов - Георги Пашов, Венцислав Василев, Яни Пехливанов (56-Иван Скерлев), Душан Младенович - Георги Сърмов, Румен Руменов - Даниел Младенов (87-Иван Стоянов), Велко Батрович, Аласана Мане (74-Чавдар Ивайлов) - Иван Петков
Източник: btvnovinite.bg