ЦСКА постигна категоричен успех с 3:0 над Царско село в

...

ЦСКА с пирова победа над Царско село, важен играч напусна с линейка

ЦСКА реализира безапелационен триумф с 3:0 над Царско село в последната контролна среща за „ алените “ преди рестарта на efbet Лига. Юрген Матей откри резултата в 24-ата минута, а другите два паднаха от Жорди Кайседо в заключителните минути на срещата.

Неприятната новина за Стойчо Младенов и щаба му е, че след час игра наложително напусна халфа Тибо Вион. Френският футболист получи тежък шпагат от Пиер Зебли, който бе изпъден с пряк червен картон поради действието му. В заключителните минути и Локарели от „ царете “ напусна терена авансово с червен картон.

Така ЦСКА към този момент чака първия си формален мач, който е идният уикенд, като отборът ще гостува на Локомотив София в отсрочена среща от efbet Лига от есенния дял.

Напълно предстоящо ЦСКА започва с по-голям възторг в играта си, а във втората минута Греъм Кери достави страховит пас от ъглов удар за Томас Лам. Финландецът отигра с глава, откакто бе оставен непокрит, само че прати топката навън. В петата минута пък Вилдсхут направи добър пробив отляво и върна към точката за дузпа за Греъм Кери. Ирландецът шутира с левия крайник, само че с една ръка Ндиайе отрази удара на крилото на "червените ".

В 13-ата минута Кери шутира отдясно с левия крайник, само че Ндиае още веднъж отрази. Три по-късно Вилдсхут още веднъж напредна отляво и влезе във вътрешността в наказателното поле на "царете ". Нидерландецът стреля с десния крайник, а Ндиае спря удара, въпреки Вилдсхут да можеше да даде паралелен пас за Кайседо и Йомов, които бяха непокрити и решението му изглеждаше неверно.

В 24-ата минута Кери центрира от ъглов удар във вратарското поле, а Матай изпревари Ндиае и с глава прати кълбото във вратата на "царете " - 1:0 за ЦСКА.

След като бе минал половин час игра, Виртулини от гостите удари без топка Иван Турицов, а крайният защитник на "червените " трябваше да получи здравна помощ. В 60-ата минута резервата Маурисио Гарсес шутира мощно с десния крайник по диагонала, само че Ндиае улови. В идната офанзива Бисмарк Чарлс увлече трима бранители на гостите и пусна към Иван Чорбаджийски, само че младият плеймейкър на ЦСКА не съумя да нанесе прецизен удар след интервенция на бранител на "царете ". След корнера Мухар обстрелва с глава вратата на Царско село, но неопределено.

В 64-ата минута Зебли от гостите влезе остро в краката на Тибо Вион, а френският футболист на ЦСКА трябваше да напусне с контузия в крайници. Поради провинението си Зебли бе изпъден с червен картон.

В 72-ата Чорбаджийски даде топката от корнер за Мено Кох, но ударът с десния крайник на нидерландеца бе отразен от стража на Царско село. При последвалия корнер пък още веднъж Кох отигра, само че този път Ндиае улови. Осем преди края Чорбаджийски шутира, а топката бе спряна от състезател на Царско село, а топката се озова в Жорди Кайседо. Еквадорецът стреля, откакто се завъртя и вторият гол за домакините пристигна. На повторението обаче се видя, че нападателят на ЦСКА е в засада, а при съществуването на VAR, то този гол щеше да бъде анулиран.

В добавеното време на срещата топката бе центрирана към Жорди Кайседо, който отигра с глава, а стражът на Царско село Ндиайе се намеси безорбазно и разреши топката да влезе във вратата му за трети гол за носителя на Купата на България. В ответната офанзива Чарлс шутира по диагонала, само че този път стражът на "царете " избави.

FT / ЦСКА 3:0 ЦАРСКО СЕЛО

1:0 Юрген Матей (24)

2:0 Жорди Кайседо (82)

3:0 Жорди Кайседо (90+1)

Стартови сформира:

ЦСКА: Густаво Бусато – Юрген Матай, Томас Лам, Иван Турицов, Брадли Мазику – Жеферсон, Амос Юга, Греъм Кери, Георги Йомов, Яник Вилдсхут, Жорди Кайседо

Треньор: Стойчо Младенов

Царско село: Хадим Ндиае – Мартин Кавдански, Николай Николаев, Матео Лукарели, Давиде Витурини, Пиер Зебли, Валентино Пулиезе, Седрик Каломбо, Давиде Масела, Венцислав Христов

Треньор: Андреа Сасарини