ЦСКА постигна историческа победа над Лудогорец - първа срещу орлите

...

За първи път в историята: ЦСКА би Лудогорец в шампионатен мач, и то с човек по-малко

ЦСКА реализира историческа победа над Лудогорец - първа против " орлите " в турнирен мач! В дербито на 15-ия кръг на Първа лига " алените " реализираха цялостен поврат с 2:1, откакто изоставаха в резултата. В 49-ата минута на срещата на " Лудогорец Арена " Густаво Кампаняро откри за отбора на Димитър Димитров - Херо. Фернандо Каранга изравни в 58-ата, а в 71-ата Кевин Меркадо се трансформира в воин за гостите, реализирайки след единствено две минути на терена.

В 68-ата минута Каранга беше изпъден за втори жълт картон, само че макар численото закъснение футболистите на Стамен Белчев съумяха да измъкнат сладката победа в непревземаемата до този миг за тях цитадела в Разград в срещите за състезание. След историческия триумф ЦСКА събра 34 точки и към този момент изостава единствено с две от водача Лудогорец, който има 34 в актива си.

В дербито през днешния ден първенците бяха без треньора си Димитър Димитров. Както е известно, Херо е със спрени права след изригването му преди седмица на " Герена " при успеха с 2:0 над Левски. Той гледа срещата от трибуните, а инструкции на футболистите му даваха неговите асистенти - Петър Колев и Георги Чиликов. Стамен Белчев обаче ги надхитри и " алените " записаха впечатляваща победа, показвайки, че ще се борят със зъби и нокти за купата този сезон.

Първата обстановка в мача беше в седмата минута. Тогава Тиаго Родригес направи очевиден пропуск самичък против Хорхе Броун. До почивката и пред домакините се откри една добра обстановка. В 35-ата минута Върджил Мисиджан пропусна да вкара след подаване на Джоди Лукоки.

След почивката паднаха цели три гола. В 49-ата Густаво Кампаняро откри. Марселиньо се отскубна съвършено отляво и пусна чудесно подаване към съотборника си, който от ъгъл съумя да осъществя с левия крайник, пронизвайки Черниаускас - 1:0.

В 58-ата Каранга хвърли в възторг публиката на " армейците ". Бразилецът се пребори с Моци за центрирана топката и осъществя с глава за 1:1. Подаването беше на Тиаго Родригес.

В 64-ата минута Лукоки можеше още веднъж да даде преднина на Лудогорец, само че изпрати топката над напречната греда.

В 68-ата Каранга получи втори жълт и надлежно червен картон от съдията Драгомир Драганов, който отсъди нарушаване на тарана против Моци.

" Червените ", останали с 10 индивида, съумяха да стигнат до цялостния поврат. В 71-ата минута резервата Кевин Меркадо се разписа с удар по земя от 20-ина метра - 1:2.

До края " орлите " направиха обезверен опит да стигнат най-малко до точката. В игра за домакините влязоха Кешерю и Вандерсон, само че и това не докара до смяна на резултата и ЦСКА ликува.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна стратегия
КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2017/2018

.ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1:2
1:0 Густаво Кампаняро (49), 1:1 Фернандо Каранга (58), 1:2 Кевин Меркадо (71)

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача.
7   Фрапантен пропуск на Тиаго Родригес, който не съумя да даде преднина на ЦСКА от отлична обстановка! Натанаел сгреши, Станислав Манолев му лиши топката вдясно и подаде на останалия непокрит пред Хорхе Броун португалец, като Тиаго не съумя да уцели вратата, стреляйки нескопосано около лявата греда в навън.
10 - Кaпитанът Николай Бодуров направи неточност в наказателното поле на ЦСКА, Черниаускас обаче внимаваше.
24 - Натанаел финтира двама в алено, след което стреля в навън.
30   Анисе овладя на гърди центрираната от Мисиджан топка, беше с тил към вратата на ЦСКА, като опита ефектна задна ножица, само че я изпрати над напречната греда.
32   Кулма вкара топката във вратата на домакините, само че попадението вярно не бе зачетено поради засада.
35   Мисиджан пропусна да открие резултата. Джоди Лукоки нахлу отдясно в наказателното поле на ЦСКА и върна към дузпата, елиминирайки Черниаускас, топката стигна до Мисиджан, който не съумя да оцели опразнената врата, стреляйки над напречната греда.
37 - Каранга подаде към Тиаго Родригес в наказателното поле на " орлите ", само че футболистът на ЦСКА не съумя да овладее.
43 - Феновете на ЦСКА възпламениха плексигласа, с който е ограден секторът за посетители.
45 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на втората част.
49   ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец след гол на Густаво Кампаняро! Марселиньо се отскубна съвършено отляво и пусна чудесно подаване към Кампаняро, който от ъгъл съумя да осъществя с левия крайник, пронизвайки Черниаускас.
57   Жълт картон за Каранга, който ще пропусне дуела с Ботев след паузата за националните тимове, защото това му е пети жълт картон.
58   ГОООЛ! ЦСКА изравнява с гол на Фернандо Каранга - 1:1! Голмайсторът на " армейците " се разписа от близко с глава, надскачайки Моци, след центриране на Тиаго Родригес отляво.
68   ЧЕРВЕН КАРТОН! Каранга е изпъден, ЦСКА остава с човек по-малко. Голмайсторът на " алените " се измъкна от опеката на Козмин Моци, а съдията Драгомир Драганов отсъди нарушаване на тарана за удар с ръка.
71   ГОООЛ! ЦСКА стига до цялостен поврат - 1:2! Резервата Кевин Меркадо означи след по-малко от две минути на терена. Играчът на гостите нанесе удар по земя от границата на наказателното поле, реализирайки в долния десен ъгъл на Броун.
78 - Вандерсон опитва мерника си, праща топката в навън.
81 - Изстрел на Антон Недялков прелетя край вратата на домакините.
82 - Черниаускас избави удар на Марселиньо, топката летеше право под гредата.
86 - Гостите претендират за дузпа за фаул на Сисиньо против Меркадо, Драгомир Драганов е безгласен.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. ЦСКА съумя да победи с 2:1 Лудогорец в Разград.

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 4.Сисиньо  , 32.Игор Пластун, 30.Козмин Моци, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков (к) (88    11.Жуниор Кишада), 12.Абел Анисе, 10.Густаво Кампаняро   (73   28.Клаудиу Кешерю  ), 84.Марселиньо, 93.Върджил Мисиджан (74   88.Вандерсон), 92.Джоди Лукоки
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 5.Георги Терзиев, 8.Лукас Саша, 44.Яцек Горалски, 88.Вандерсон, 11.Жуниор Кишада, 28.Клаудиу Кешерю
Tреньор: Петър Колев

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас  , 3.Антон Недялков, 25.Александър Барт, 5.Николай Бодуров (к), 23.Александър Дюлгеров  , 15.Кристиян Малинов, 6.Рубен Пинто, 20.Тиаго Родригес (84   19.Кирил Десподов), 11.Станислав Манолев (89   21.Кевин Кубемба), 10.Густаво Кулма   (69   7.Кевин Меркадо  ), 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12. Георги Китанов, 2. Стойчо Атанасов, 18. Александър Георгиев, 16. Раул Лое, 19. Кирил Десподов, 7. Кевин Меркадо, 21. Кевин Кубемба
Tреньор: Стамен Белчев

Разград, стадион " Лудогорец Арена "
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   , рискова ситуация

Източник: blitz.bg