ЦСКА победи Спортист (Своге) с 2:0 в последна контролна среща

...

ЦСКА победи Спортист в последна контрола преди старта на сезона

ЦСКА победи Спортист (Своге) с 2:0 в последна контролна среща от предсезонната подготовка на отбора, която се игра на стадион „Българска армия“.

Точни за армейците бяха Марк-Емилио Папазов в 41-ата и Маурисио Гарсес в 55-ата минути.  Непосредствено преди началото на дуела се организира и формалното показване на тима за новия сезон 2022/2023 година.

През първото полувреме алените изрично надиграха своя конкурент, като владееха повече топката и държаха самодейността, само че все пак чистите голови положения не бяха доста. В 41-ата минута момчетата на старши треньора Саша Илич подвигнаха оборотите и сътвориха три положения в границите на една офанзива, след която откриха резултата. Първо Брадли Де Нойер центрира към Калоян Кръстев, а нападателят стреля с атрактивна задна ножица в гредата. Последва добавка на Станислав Шопов, само че стражът на гостите някак избави. Топката попадна във Вион, който центрира в дребното наказателно поле, Иво Василев изпусна кълбото и Марк-Емилио Папазов се разписа с глава за 1:0. По този метод двата състава се отдръпнаха на отмора с гол задатък за домакините.

През втората част наставникът на армейците направи редица промени в състава като даде късмет за изява на съвсем всички налични футболисти. ЦСКА продължи да нападна и в 55-ата минута Асен Дончев центрира остро отдясно и Маурисио Гарсес се разписа невъзмутимо за 2:0. В 68-ата минута още веднъж Гарсес стреля мощно отвън наказателното поле, само че влезлият след почивката Стефано Кунчев улови. Десет минути по-късно Амос Юга засече центриране от корнер с извънредно красива странична ножица, само че изстрелът му се отби от десния непряк дирек. Две минути преди последния съдийски сигнал Маурисио Гарсес насочи мощен и компактен удар по диагонала, само че топката мина над напречната греда. По този метод 31-кратните първенци на България се поздравиха с изцяло подобаващ триумф с 2:0 против Спортист (Своге) в последна контролна среща преди началото на шампионата.

В неделя (10 юли) започва новото футболно състезание, а ЦСКА е хазаин на Арда (Кърджали). Двубоят ще се играе на стадион „Българска армия“ и е с начален час 21:00 часа.

Титулярен състав: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов (к), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 14. Калоян Кръстев.

Резерви: 12. Алекс Божев (в), 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 10. Георги Йомов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Митко Митков, 20. Йоан Бауренски, 22. Енес Махмутович, 23. Радослав Живков, 26. Мартин Смоленски, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено, 29. Росен Маринов.
Източник: novinata.bg