ЦСКА победи Спартак (Варна) с 1:0 в мач от деветия

...

ЦСКА победи Спартак като гост

ЦСКА победи Спартак (Варна) с 1:0 в мач от деветия кръг на Първа лига, игран на стадион „ Спартак “ в морската ни столица.

Единственото попадение в срещата означи Дауда Бамба  в 40-ата минута, като по този метод армейците излязоха отпред във краткотрайното класиране с актив от 19 точки след седем изиграни срещи.

През първото полувреме алените бяха по-добрият тим на терена като владееха двойно повече топката и непрекъснато търсиха път към вратата на домакините. В 8-ата минута Брадли де Нойер центрира отляво към Джонатан Линдсет, който стреля с глава, но  Иван Дичевски избави. След още 8 игрови минути отново нидерландския защитник подаде към Дауда Бамба в наказателното поле. Нападателят избра да не остави на Линдсет, който беше в по-добра позиция, и приключи самичък. Дичевски обаче избави. Линдсет имаше късмет за добавка, само че не нацели кълбото. В 20-ата минута Жеферсон стреля от сериозна отдалеченост, само че изстрелът му мина около левия непряк дирек. В 40-ата минута капитанът на армейците Юрген Матай направи ужасно дълго подаване към Дауда Бамба, извеждайки нападателя на преференциална стрелкова позиция централно против вратаря. Таранът изпревари защитник на Спартак и с доста грациозен завършващ удар и се разписа за 1:0, отбелязвайки своето първо попадение с алената фланелка. При този резултат двата състава се отдръпнаха на отмора.

През втората част момчетата на Саша Илич продължиха да нападат и да търсят второ попадение. Още в 47-ата минута Станислав Шопов стреля от отдалеченост, само че не откри задачата. Последва изстрел и на Туфегджич, само че Дичевски избави.  След тъкмо час игра от началото на срещата Бамба беше покрай отбелязването на необикновено хубав гол. При центриране отдясно Туфегджич отклони с глава към Бамба, който стреля със задна ножица, само че стражът на домакините направи необикновено избавяне и осуети извънреден гол. Две минути по-късно алените желаеха пряк червен картон, само че претенциите им не бяха почетени. Румен Руменов подаде от десния фланг, а Бусато улови, само че Божидар Васев му влезе жестоко и го удари с коляно. Хърватският съдия Анте Чулина обаче направи единствено публично предизвестие. В 68-ата минута Иван Турицов центрира в наказателното поле на домакините. Линдсет стреля с глава, само че и този път вратарят бе на мястото си. Четвърт час преди края на постоянното време Марурисио Гарсес стреля и топката се отби в ръката на Проспер Менди, само че съдията реши, че няма съображение да отсъди углавен удар. В 79-ата минута 31-кратните първенци на България бяха доста покрай втори гол. Дюкенс Назон проби през центъра. Таранът изведе Маурисио Гарсес в кулоар, който се озова самичък против Дичевски, само че стражът на варненци излезе напред, съкрати ъгъла и не позволи втори гол в мрежата си. В 85-ата минута Назон потърси Гарсес. Крилото остави за Асен Дончев, който стреля от границата на наказателното поле, само че изстрелът беше в близкия ъгъл и Дичевски съумя да отрази. До края резултатът остана неизменен и ЦСКА справедливо се поздрави с победа с 1:0 над Спартак (Варна), добавяйки нови три точки в актива си, които ги извеждат до първото място във краткотрайното класиране с 19 точки от седем изиграни срещи.

Следващият мач на ЦСКА е на 11 септември (неделя), когато на стадион „ Българска войска “ гостува отборът на Славия. Двубоят е с начален час 17:45 часа.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 22. Енес Махмутович, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион,  7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 30. Дауда Бамба.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 20. Йоан Бауренски, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено, 9. Дюкенс Назон.
Източник: novinata.bg