ЦСКА победи Славия с 3:2 като гост в столичното дерби

...

ЦСКА сломи "Славия" в дербито, Георги Петков пострада

ЦСКА победи " Славия " с 3:2 като посетител в столичното дерби от 20-ия кръг на Първа лига. Мачът на стадиона в кв. " Овча купел " бе белязан от тежката травма, която получи вратарят на " белите " Георги Петков. Ветеранът беше откаран в болница след тежко рухване, довело до 11 минути добавено време към първата част. На мястото на стража влезе юношата Денислав Жеков.

На почивката резултатът бе 0:0, само че след почивката за " Славия " бяха точни Йон Бакеро (55') и Ерол Дост (80'), а за ЦСКА - Жорди Кайседо (63'), Мено Кох (72') и Амос Юга (78'). Сблъсъкът предложи и два червени картона - на Ертан Томбак от домакините и Греъм Кери от гостите.

Снимка: Lap.bg

С трите точки " алените " събраха 44 на второто място - 4 за първенеца " Лудогорец ". " Славия " заема петата позиция с актив от 29 точки.

В идващия ЦСКА приема борещия се за оцеляване отбор на " Ботев " Враца, до момента в който " Славия " гостува на " Лудогорец ".

1. Петков, 3. Томбак, 77. Вълчев, 37. Керчев, 4. Соарес, 11. Добрев, 17. Дост, 73. Минчев, 88. Тасев, 7. Бакеро, 10. Кирилов

1. Бусато, 19. Турицов, 4. Кох, 2. Матей, 18. Мазику, 29. Лам, 24. Мухар, 8. Кери, 10. Йомов, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!