ЦСКА победи шампиона Балкан с 90:79 (23:24, 19:16, 20:9, 28:30)

...

ЦСКА поведе на Балкан в плейофа

ЦСКА победи първенеца Балкан с 90:79 (23:24, 19:16, 20:9, 28:30) като посетител в Ботевград в първи мач от полуфиналната серия в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Втората среща ще бъде още веднъж в „ Арена Ботевград “ на 14 май (неделя). Играе се до три победи от пет вероятни мача, като третият е плануван за 17 май, сряда в София, а при нужда от четвърти и пети, то те ще се състоят надлежно на 19 май в София и на 22 май в Ботевград.

Възпитаниците на Росен Барчовски изиграха доста мощна трета четвъртина и след нея поведоха с 62:49. Преди това първото полувреме беше доста оспорвано и на почивката ЦСКА водеше с 42:40. В един миг от него обаче изоставаше с 10 точки.

Балканци не съумяха да наваксат изоставането си до края на мача.

Таменанг Чо беше най-полезен за ЦСКА с 24 точки, 5 битки и 5 асистенции. Мартин Сотиров и Андрей Иванов вкараха по 15 точки и прибавиха надлежно 3 и 7 битки. Брандън Йънг се регистрира с 11 точки, 2 битки и 9 асистенции.

Мануел Суарес приключи с 23 точки, 9 битки и 3 асистенции за Балкан. Павлин Иванов означи 16 точки и направи 2 битки и 5 асистенции.

В другата полуфинална двойка през днешния ден един против различен се изправят Рилски състезател и Черноморец. Първият конфликт е в Самоков.

Етикети: БалканЦСКА
Източник: safenews.bg