ЦСКА победи Сейнт Патрикс с 2:0 в реванш от третия

...

ЦСКА си осигури мач с Базел, след като пребори Сейнт Патрикс в Дъблин

ЦСКА победи Сейнт Патрикс с 2:0 в реванш от третия квалификационен кръг на шампионата Лига на конференциите. Ирландците завоюваха първата среща на стадион " Българска войска " с 1:0 и по този начин българите отстраниха своя конкурент с общ резултат 2:1. Маурисио Гарсес и Иван Турицов донесоха успеха на отбора си.

Преди първия съдийски сигнал на стадион " Тала " в Дъблин на трибуните се появи президентът на Ирландия Майкъл Хигинс.

" Армейците " направляваха играта в първите минути на дуела и стигнаха до попадение в 12-ата минута. Маурисио засече с глава центриране от корнер на Тибо Вион за 1:0.

Густаво Бусато отрази удар на Адам О`Райли. Джоузеф Тете Ананг пък избави изстрел на Брайън Морено.

След почивката домакините сътвориха задоволително положения в напред във времето, с цел да изравнят резултата, само че защитата на българския отбор се оправи с противниковия взлом.

ЦСКА търпеливо изчакваше своя миг, който пристигна в 80-ата минута. Играчите на Саша Илич получиха дузпа за задържане на Маурисио Гарсес. Иван Турицов оформи крайния резултат.

След последния съдийски сигнал двата тима се сбиха. Брадли Денойер получи червен картон.

За първи път български отбор продължава напред в евротурнир, откакто губи първия мач вкъщи.

В идната фаза от конкуренцията ЦСКА ще срещне Базел, който в профил Брьондби с общ резултат 3:2.