ЦСКА победи Септември с 1:0 и остава лидер в Първа

...

ЦСКА пречупи "Септември" с гол след неспортсменска проява

ЦСКА победи " Септември " с 1:0 и остава водач в Първа лига след 21-ия кръг. Дюкенс Назон вкара единственото попадение за алените в гостуването им на Националния стадион " Васил Левски ", като се разписа в 42-ата минута.

Голът на ЦСКА обаче провокира доста мнения, откакто пристигна при противоречиви условия, а от " Септември " могат да претендират за неспортсменска демонстрация.

Докато домакините почистиха топката в тъч, с цел да бъде оказана помощ на техен състезател, паднал отвън очертанията на терена, Юрген Матей извърши бързо страничното мятане и изведе Назон, който без проблем осъществя.

В обстановката футболистите на ЦСКА действително не нарушиха разпоредбите и се възползваха от обстановката, само че повдигнаха въпроса дали постъпват правилно.

Двубоят стартира с високо движение и обстановки пред двете порти. Чистите голови положения обаче бяха малко. Едва към средата на първата част стана по-интересно, като ЦСКА имаше искания за дузпа, а Димитър Костадинов от " Септември " пропусна преференциален късмет, останал самичък против вратаря.

След почивката повече положения имаше пред вратата на домакините, само че ЦСКА не съумя да се възползва и да удвои преднината си.

С успеха алените се откъсват с 4 т. пред " Лудогорец ", който ще изиграе мача си едвам във вторник (28 февруари). Шампионите гостуват на " Левски ".
Източник: dnevnik.bg