ЦСКА победи с 81:71 (27:16, 19:15, 12:23, 23:17) Балкан като

...

Брандън Йънг изстреля ЦСКА до успех в Ботевград

ЦСКА победи с 81:71 (27:16, 19:15, 12:23, 23:17) Балкан като посетител в мач от 25-ия кръг на НБЛ. Успехът е 15-и за баскетболистите на Росен Барчовски, които имат и 8 загуби в сметката си, а актуалният първенец е с баланс 16-6.

В основата на триумфа на „ армейциите “ беше отличната игра на гарда Брандън Йънг, който стана топреализатор с 30 точки, 5 битки, 5 асистенции, 3 откраднати топки и коефициент на потребно деяние 37.

Участие в срещата не взе новата звезда на ЦСКА Таменанг Чо, който има мускулен дискомфорт в краката.
 Барчовски изясни за отсъствието на Чо Барчовски изясни за отсъствието на Чо
Иначе срещата в „ Арена Ботевград “ стартира мощно за гостите от София, които до почивката към този момент бяха с 15 точки пред противника си. След паузата „ алените “ понижиха темпото, а ирачите на Балкан усилиха експанзията и разликата беше стопена до 4 точки. В заключителната четвърт обаче гостите не дадоха късмет на ботевградчани и съумяха да се поздравят с успеха.

За ЦСКА Драган Зекович вкара 17 точки, а Зейн Ноулс приключи с дабъл-дабъл – 12 точки и 13 битки.

Мануел Суарес се разписа със 17 точки за Балкан, а Димитър Димитров добави 15 точки.