ЦСКА победи с 3:2 гостуващия Ботев Пловдив в двубой от

...

ЦСКА сломи "Ботев" Пловдив в мач със спорно съдийство

ЦСКА победи с 3:2 гостуващия " Ботев " Пловдив в дуел от 11-ия кръг на родния футболен шампионат. С триумфа " армейците " изпревариха тазвечершния си противник и към този момент заемат второто място в класирането с актив от 22 точки - две зад водача " Лудогорец ", който е с мач повече.

Точни за " алените " бяха Жорди Кайседо на два пъти - в 42' и 74', и Георги Йомов в 73', а за " жълто-черните " се разписаха капитанът Тодор Неделев от дузпа в 78' и резервата Димитър Тонев в 85'.

Основна тематика обаче ще бъдат дискусионните решения на съдийската бригада, ръководена от Георги Давидов.

Снимка: Lap.bg

Треньорът на домакините Стойчо Младенов пусна титулярите си, макар че на ЦСКА следва конфликт с украинския " Зоря " Луганск в Лигата на конференциите идния четвъртък. В стартовия състав се завърна възстановилият се от травма Тибо Вион.

Гостите бяха по-активни преди почивката. Първата неточност на рефера бе прекъсване на рискова офанзивата на " Ботев " поради засада. Повторенията демонстрираха, че Маркиньос не е зад последния защитник на ЦСКА.

" Червените " поведоха в края на първата част, откакто Кайседо засече с глава центриране на Брадли Мазику.

" Ботев " отговори в 68' посредством Маркиньос. Попадението мина през нескончаем видеопреглед и не бе зачетено поради засада - втората дискусионна обстановка в мача.

ЦСКА се засилва и нанесе двоен удар в границите на минута в 73' и 74' с голове на Йомов и Кайседо.

В 78' " Ботев " понижи от дузпа на Неделев, като преди отсъждането ѝ също имаше подробен обзор с VAR.

" Канарчетата " направиха 2:3 в 85' посредством влезлия като промяна Димитър Тонев и сложиха ЦСКА под напън в оставащите минути, само че " армейците " запазиха нежния си задатък.

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 24. Мухар, 15. Вион, 10. Йомов, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

" Ботев " Пловдив: 1. Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Генев, 6. Мертенс, 7. Мартинс, 8. Неделев, 10. Току, 17. Минков, 18. Супрайен, 22. Рабей, 24. Янсон
Източник: btvnovinite.bg