ЦСКА победи с 3:1 втородивизионния Марица в контрола, играна на

...

ЦСКА надви Марица в контрола, новите с дебют

ЦСКА победи с 3:1 втородивизионния Марица в контрола, играна въз основата на клуба в Панчарево. Милчо Ангелов откри резултата в 16-ата минута. В началото на второто полувреме пловдивчани възвърнаха равенството, само че с попадения на Кевин Кубемба (60) и още веднъж Ангелов (71), отборът на Стамен Белчев стигна до триумф.

Дебют за " армейците " направиха последните две нови попълнения - Раул Лое и Александър Барт. Камерунецът стартира като титуляр, до момента в който бранителят влезе в игра при започване на второто полувреме. Срещата пропусна голмайсторът Фернандо Каранга, който получи отмора от треньорското управление.

ЦСКА купува нов централен нападател
ЦСКА подсигурява почтена конкуренция на Фернандо Каранга

Трансферът най-вероятно ще се случи през идната седмица

Първата опция за " алените " се откри още във 2-ата минута, когато Енрике излезе на добра позиция, само че стреля неопределено. В 10-ата минута Ангелов получи хубаво подаване от Кубемба в наказателното поле, само че се забави и бранител на Марица мазета. Четири минути по-късно играчите на Стамен Белчев проведоха доста рискова офанзива. Меркадо центрира в наказателното поле към Раул Лое, който не съумя да насочи добър завършващ удар и защитник на пловдивчани почисти в корнер.

Снимка 310668
Източник:

ЦСКА поведе в резултата в 16-ата минута. Автор на попадението стана Милчо Ангелов. Младокът се разписа след подаване на Кубемба. В 25-ата минута конгоанският нападател удари греда.

В 36-ата минута Марица можеше да изравни, само че стражът на " алените " Слави Петров отрази удар от фаул на гостите. Три минути по-късно Кулма бе изведен самичък против стража на пловдивчани, който отрази удара на колумбиеца.

В началото на втората част в игра влезе последното ново попълнение на " армейците " Александър Барт. В 50-ата минута гол на Марица бе анулиран заради засада. Шест по-късно обаче гостите съумяха да изравнят.

Снимка 310666
Източник:

След час игра ЦСКА още веднъж излезе напред в резултата. Точен за 2:1 бе Кевин Кубемба с удар от дребен ъгъл. Секунди по-късно конгоанецът се озова очи в очи с вратаря на гостите, само че стреля право в стража.

Новите в ЦСКА ще носят обичаните си номера

Александър Барт ще бъде №26, до момента в който Лое е с №16

В 71-ата минута " алените " осъществиха трети гол. Милчо Ангелов се разписа за повторно в срещата с глава след центриране в наказателното поле. В 85-ата минута опасенудар на Рангел Инганот бе избавен от Петров.

ЦСКА - Марица 3:1

1:0 Ангелов (16`)

1:1 (`54)

2:1 Кубемба (60 " )

3:1 Ангелов (71`)

Стартов състав на ЦСКА: Слави Петров (в), Николай Бодуров, Пламен Гълъбов, Александър Дюлгеров, Раул Лое, Тиаго Родригес, Густаво Кулма, Милчо Ангелов, Енрике Роберто, Кевин Меркадо, Кевин Кубемба

Резерви: Кристиян Сотиров (в), Александър Барт, Радослав Илиев, Георги Славчев, Ертан Тахиров, Асен Дончев, Огнян Николов