ЦСКА победи с 3:0 Царско село на стадион Българска армия

...

ЦСКА срази новото Царско село

ЦСКА победи с 3:0 Царско село на стадион " Българска войска " в последната си контрола преди подновяването на Еfbet Лига. Toчни за " алените " бяха Юрген Матай (24) и Жорди Кайседо (82 и 91). Яник Вилдсхут, Георги Йомов, Греъм Кери и Бисмарк Чарлс пропуснаха да се разпишат и да създадат успеха още по-убедителна, само че не съумяха да преодолеят вратаря на гостите Хадим Ндиае. Неприятната вест за ЦСКА е травмата на Тибо Вион. Френският бранител пострада след жестоко влизане на Пиер Дзебли и беше откаран с кола за спешна помощ в болничното заведение. Францизинът се държеше за левия крайник, показвайки, че изпитва мощни болежка в глезена.
" Армейците " стартират втория полусeзон малко по-рано, защото на 13 февруари oт 16:30 часа излизат против Локо Сф на " Васил Левски " в отсрочен мач от IV кръг. Царско село пък ще срещне Берое на 20 февруари.
Преди контролата ЦСКА показа тима си за пролетния полусезон под овациите на присъстващите на дуела над 100 почитатели. Новите попълнения на " алените " досега са две - Браян Морено и Маурисио Гарсес, които обаче не могат да бъдат картотекирани заради глобата, наложена от ФИФА.
Избраниците на Стойчо Младенов можеха да открият резултата още в третата минута, когато Томас Лам изпревари стража на Царско село Хадим Ндиае след центриране от корнер и засече с глава, само че не уцели празната врата. Само 120 секунди по-късно Яник Вилдсут проби отдясно и върна чудесно за Греъм Кери, който стреля, Ндиае избави.
В 13-ата минута вратарят на гостите отчая и Кери с нова отлична интервенция. В 24-ата капитанът на ЦСКА Юрген Матай откри с глава след центриране от корнер. До почивката не падна ново попадение, " алените " пропуснаха няколко благоприятни условия.
Втората част стартира с напън на Царско село, който е напълно с нов състав, най-вече с италиански футболисти и треньор от Ботуша - Андреа Сасарини. Силните минути на отбора от Околовръстното обаче не доведоха до нещо по-опасно пред вратата на " алените ". В 58-ата минута пред Каломбо се откри добра опция да стреля от границата на наказателното поле, само че топката прелетя над гредата. След малко повече от час игра Тибо Вион пострада след грубия фаул на Пиер Дзебли и беше откаран в болница с кола за спешна помощ. Играчът на Царско село получи пряк червен картон от съдията Волен Чинков и противникът на " алените " остана с 10 индивида на терена. В края Жорди Кайседо блесна с два гола. Попаденията на национала на Еквадор паднаха, когато Царско село към този момент беше с 9 индивида на терена, откакто и Матео Лукарели беше изпъден. Кайседо удвои с прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата и матира Хадим Ндиае, а в 91-ата оформи крайното 3:0, засичайки с глава центриране на Маурисио Гарсес от левия фланг.

ЦСКА - ЦАРСКО СЕЛО 3:0
1:0 Юрген Матай (24)
3:0 Жорди Кайседо (82 и 90+1)
ЦСКА: 1.Густаво Бусато 2.Юрген Матай 23.Томас Лам 19.Иван Турицов 18.Брадли Мазику 21.Амос Юга 3.Жеферсон 8.Греъм Кери 10.Георги Йомов 30.Яник Вилдсхут 9.Жорди Кайседо
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 15.Тибо Вион, 4.Мено Кох, 11.Калоян Пехливанов, 6.Християн Петров, 16.Асен Дончев, 22.Георги Чорбаджийски 24.Карло Мухар 5.Федерико Варела 7.Йоан Баи 27.Маурисио Гарсес 17.Бисмарк Чарлс.

ЦАРСКО СЕЛО: 1.Хадим Ндиае, 3.Мартин Кавдански, 44.Николай Николаев, 6.Матео Лукарели, 2.Давиде Виртулини, 8.Пиер Дзебли, 93.Валентино Пулиезе, 22.Седрик Коломбо, 7.Лукас Мартинс, 11.Давиде Мазела, 10.Венцислав Христов
Резерви: 12.Иван Дерменджиев, 30.Боян Загорски, 14.Алесандро Мартела, 17.Стефано Палмучи, 4.Давиде Палмучи, 20.Фелипе Ронкети, 21.Реди Каса, 9.Димитър Ненчов, 89.Димитър Тодоров, 25.Мануел Башев, Мартин Гривнев.
Източник: duma.bg