ЦСКА победи с 1:0 Септември в мач от петия кръг

...

ЦСКА се измъчи, удари няколко греди и взе нова победа след груба грешка

ЦСКА победи с 1:0 Септември в мач от петия кръг на Първа лига. Срещата на „ Васил Левски “ се игра съвсем от самото начало в половината на новака, само че отбраната на отбора не разреши доста благоприятни условия пред вратата.

Играчите наСтамен Белчев удариха три греди, а единственото попадение бе дело на Рубен Пинто.

ЦСКА имаше преимущество през цялото първо полувреме, само че до последните минути преди почивката не съумя да сътвори нищо забавно. Символичните домакините се бяха групирали доста добре в отбрана и не допускаха рискове пред вратата си.

Защитата на Септември се пропука в 43-ата минута, когато за няколко секунди удари на Каранга и Дюлгеров срещнаха гредите.

Все отново разумното се случи в 45-ата минута и ЦСКА поведе. Голът обаче не пристигна след добра офанзива, а след неточност на вратаря Янко Георгиев, който влезе в игра на мястото на Валентин Галев в средата на първата част. Резервният пазач получи топката от собствен съотборник, само че я почисти право в краката на Рубен Пинто. Халфът на „ алените “ не се поколеба за момент и незабавно прати кълбото в празната врата на Септември и изведе „ армейците “ напред.

Септември продължи да се брани ловко и обстановките пред вратата на новака бяха малко.

В 63-ата минута футболистите на Стамен Белчев удариха нова греда. Този път тя бе нацелена от Станислав Манолев, който получи пас в наказателното поле от Недялков.

Веднага след прекъсването на играта основният арбитър Стефан Апостолов сподели втори жълт картон на Ишмаел Байду и остави Септември с човек по-малко на терена. Не стана ясно дали реферът гони халфа за нарушаване против Пинто, при което бе даден авантаж, или поради нещо друго.

До края на срещата ЦСКА успокои темпото, само че символичните домакините даже не пробваха да стигнат до равнене.

„ Червените “ събраха 10 точки, с което се изкачиха до второто място във краткотрайното класиране. Третият Лудогорец обаче има два мача по-малко. Септември пък е на 12-та позиция с 3 точки.

16- Страхотен изстрел на Рубен Пинто, който с тъга бе избит от Валентин Галев
30- ЦСКА владее напълно самодейността в първия половин час, само че домакините са затворили доста добре постъпите към вратата си
38- Меркадо получи топката в наказателното поле на Септември, само че ударът му мина над вратата
43- Греда и поредност пропуски! Карагна стреля с глава след центиране, Георгиев мазета леко, топката се удари в гредата и се върна в игра. Кълбото бе посрещано от Дюлгеров, който стреля, само че още веднъж в гредата. Последва трети удар от Дюлгеров, който обаче бе избит в корнер от стража на Септември
45- ГОЛ ЗА ЦСКА! Топката бе върната към вратаря Янко Георгиев, който обаче почисти право в краката на Рубен Пинто, а халфът на „ алените “ незабавно прати топката в празната врата!
45+3- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Тиаго Родригес стреля рисково, само че около гредата
63- Греда! Недялков откри отлично Манолев, който от няколко метра прати топката в напречната греда
64- Червен картон! Ишмаел Байду получава втори жълт картон и това провокира гнева на щаба на Септември. Не стана ясно дали реферът гони халфа за нарушаване против Пинто, при което бе даден авантаж, или поради нещо друго.
90+2- Удар на Кулма, само че доста слаб и в ръцете на вратаря
90+3- Край на мача

Резултат с изображение СЕПТЕМВРИ: 1.Валентин Галев (18- 21.Янко Георгиев), 23.Румен Трифонов, 5.Петър Генчев, 13.Траян Траянов, 24.Богомил Дяков, 25.Борис Галчев , 3.Даниел Георгиев (86- 17.Димитър Костадинов), 18.Антони Иванов, 11.Владислав Романов, 19.Ишмаел Байду , 9.Мартин Тошев (66- 19.Крис Гади)
Резерви: 21.Янко Георгиев, 4.Елтон дош Реиш, 16.Васил Добрев, 19.Крис Гади, 22.Георги Стоичков, 21.Янко Сандански, 17.Димитър Костадинов
Треньор: Димитър Васев

Резултат с изображение ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Антон Недялков, 5.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски, 23.Александър Дюлгеров, 11.Станислав Манолев (74- 19.Кирил Десподов), 20.Тиаго Родригес, 15.Кристиан Малинов (58- 22.Никола Колев), 6.Рубен Пинто , 7.Кевин Меркадо (87- 26.Густаво Кулма), 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12.Георги Китанов, 28.Пламен Гълъбов, 22.Никола Колев, 18.Александър Георгиев, 26.Густаво Кулма, 21.Кевин Кубемба, 19.Кирил Десподов
Треньор: Стамен Белчев

София, ст. " Васил Левски "
Съдия: Стефан Апостолов
Легенда: гол  , автогол  , жълт картон  , втори жълт картон  , червен картон  , смяна  , рискова ситуация

Източник: blitz.bg