ЦСКА победи с 1:0 Локомотив (Пд) като гост в отложен

...

ЦСКА победи Локо Пд и записа пети пореден успех в шампионата

ЦСКА победи с 1:0 Локомотив (Пд) като посетител в отсрочен мач от 7-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „ Локомотив “ в Пловдив.

Точен за армейците беше Лазар Туфегджич в 27-ата минута. Това бе пета поредна победа в шампионата за момчетата на Саша Илич, като четири от тези победи поредно са реализирани при гостувания.

Първото полувреме стартира равностойно и в началните 20 минути на срещата нямаше съществени рискове пред някоя от двете порти. Постепенно алените поеха самодейността и в 25-ата минута Иван Турицов стреля от отдалеченост, само че изстрелът му мина над напречната греда. В 27-ата минута армейците поведоха в резултата след неточност в отбраната на домакините, които пробваха да изчистят топката, само че тя рикошира в крайници на Тибо Вион. Това се трансформира в извеждащ пас към Иван Турицов, който от своя страна подаде към Лазар Туфегджич и сърбинът безпроблемно се разписа за 1:0. До края на първото полувреме домакините погледнаха по-смело към вратата на Густаво Бусато, само че по този начин и не стигнаха до чисти голови положения. Две минути преди почивката голмайсторът Туфегджич получи травма и бе наложително сменен от Браян Морено. По този метод 31-кратните първенци на България се отдръпнаха към съблекалните с гол задатък.

През втората част момчетата на старши треньора Саша Илич продължиха да управляват събитията на терена. В 56-ата минута Джонатан Линдсет размени Дюкенс Назон. Последва изстрел отдалеко на норвежецът, само че кълбото мина около левия непряк дирек. Двайсет минути преди края в игра се появиха Менно Кох и Станислав Шопов, които смениха Християн Петров и Иван Турицов. Домакините упражниха заключителен взлом в търсене на изравнително попадение, само че защитата на армейците внимаваше и съвсем не допускаше рискове пред Густаво Бусато, който също на няколко пъти се намеси съответно и резервира вратата си суха. Десетина минути преди края, влезлият след почивката Менно Кох получи травма и напусна прибързано игрището, изнесен на носилка. По този метод алените останаха с човек по-малко на терена, тъй като наставникът Саша Илич към този момент бе направил четири промени при три прекъсвания на играта. Макар и останали в понижен състав армейците резервираха преднината си до края и изцяло справедливо се поздравиха с победа с 1:0 над Локомотив (Пловдив). Това е пети следващ триумф за момчетата на Саша Илич, които остават водачи във краткотрайното класиране с актив от 40 точки.

Следващият мач на ЦСКА е на 6 ноемрви (неделя), когато на стадион „ Българска войска “ гостува отборът на Локомотив (София). Срещата е с начален час 17:15 часа.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 11. Лазар Туфегджич, 26. Марселино Кареасо, 9. Дюкенс Назон.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 4. Менно Кох, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 17. Бисмарк Чарлс, 23. Жираир Шагоян, 28. Браян Морено.
Източник: novinata.bg