ЦСКА победи Миньор (Перник) с разгромното 6:0 в контролна среща,

...

ЦСКА писа шестица на Миньор в контрола

ЦСКА победи Миньор (Перник) с разгромното 6:0 в контролна среща, играна на спортната база на " алените " в Панчарево.

Под проливния дъжд, който се изля по време на мача, Марселино Гарсес даде задатък за домакините в 32-рата минута, а след час игра Браян Морено удвои. В 66-ата пък Маурисио Гарсес направи резултата типичен. По сходство на упорития дъжд, над столицата, попаденията в Панчарево продължиха да валят и Дюкенс Назон също записа името си измежду голмайсторите. В 81-вата Венцислав Василев прати топката в личната си врата, а четири минути по-късно Амос Юга оформи крайния резултат.
 ЦСКА взима още един гений на Септември (София)

От " Армията " са на път да договорят Мартин Стойчев

" Армейците " бяха със единствено три запаси, защото останалите футболисти са или с националните си тимове, или са контузени.

Следващата среща на ЦСКА е против Гигант (Съединение) от 1/16-финалната фаза на Купата на България, като в случай че " алените " победят домакините си, на 1/8-финал ще срещнат спечелилия от двойката Крумовград - Септември (София).
 Снимка 595779
Източник:

Домакините стигнаха първи до забавно състояние и това се случи в деветата минута. Тогава Тибо Вион центрира от корнер в наказателното поле и Жеферсон стреля с глава, само че неопределено.

Гостите от Перник дадоха отговор в 13-ата минута, когато Калоян Йосифов насочи удар от отдалеченост. Димитър Евтимов обаче внимаваше и избави безпроблемно.
 Снимка 595778
Източник:

В 21-вата минута Гарсес излезе на стрелкова позиция в наказателното поле, само че Ивайло Иванов го притисна, а по-късно ударът му бе отразен от вратаря Никола Колев.

В последна сметка " алените " поведоха в резултата в 32-рата минута, с помощта на Маурисио Гарсес. Той подаде по към Бисмарк Чарлс на първа греда. Нападателят спря топката и я върна обратно към непокрития Гарсес, а той с удар по земя я прати в долния ляв ъгъл на вратата.
 Снимка 595777
Източник:

През втората част Миньор смени съвсем целия си състав, до момента в който " армейците " направиха две промени - на терена се появиха Джонатан Линдсет и Дюкенс Назон.

В 60-ата минута домакините удвоиха. Тибо Вион пусна отличен извеждащ пас към Браян Морено. Колумбиецът преодоля Ивайло Петров и от дребен ъгъл повиши на 2:0.
 Снимка 595776
Източник:

Само шест минути по-късно Маурисио Гарсес направи класиката в мача. Красива композиция с по едно допиране изведе бразилеца очи в очи с вратаря и макар рикошета, който се получи при удара, топката влезе във вратата.

В 73-ата минута Дюкенс Назон също се разписа. Хаитянинът излъга вратаря Ивайло Петров и също като Морено при втория гол, единствено търкулна топката във вратата - 4:0.