ЦСКА победи Лудогорец с 1:0 и продължава към полуфиналите в

...

ЦСКА е на полуфинал, Пинто повали "Лудогорец"

ЦСКА победи " Лудогорец " с 1:0 и продължава към полуфиналите в шампионата за Купата на България. Единственото попадение в Разград означи Рубен Пинто след шут от отдалеченост четвърт час преди почивката.

Двубоят стартира равностойно, само че въпреки всичко по-добрите положения сътвориха гостите. В 13' Малинов и Жоржиньо поредно паднаха в наказателното поле на първенците, само че претенциите им за дузпа бяха отхвърлени от основния арбитър Николай Йорданов.

" Лудогорец " отговори със мощен шут на Марселиньо от към 20 метра, при който топката се отби в дясната ръка на Иван Турицов, реферът обаче реши, че бранителят не е работил с предумисъл и уточни корнер флагчето.
Снимка: Lap.bg
В 26' голмайсторът на домакините Клаудиу Кешерю се възползва от неуспеха на Черниаускас и Турицов да изчистят, само че стреля неопределено от 6-7 метра. Четири минути по-късно ЦСКА поведе с попадение на Рубен Пинто, който стреля от близо 25 метра.

До почивката " орлите " имаха самодейността, само че не съумяха да се възползват.

ЦСКА започва втората част с рисков удар на Тиаго Родригеш, който лиши топката на Абел Анисе, само че не уцели вратата от дребен ъгъл.

На " Лудогорец Арена " не се случи нищо забавно до 86', когато Станислав Манолев сбърка и влезлият като запаса Евандро излезе самичък против Ренан, само че пропусна да постави точка на разногласието.

Състави

" Лудогорец ": 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 21. Григоре, 11. Манолев, 12. Анисе, 44. Горалски, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю

ЦСКА: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 5. Бодуров, 24. Томаш, 16. Бикел, 6. Пинто, 15. Малинов, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго, 17. Енрике, 22. Али Соу
Източник: btvnovinite.bg